Cilt bakımı için 5 özel öneri

Dine

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar

Dışarıdan bakıldığında ilk cildimiz göze çarpar. Bedenimizi saran en saf ve en güzel kıyafetimizdir.


Cilt Bakımı
Temizlik

Sağlıklı bir cilde sahip olmanın temel kuralı düzenli temizlemek yapmaktır. Sabah ve akşam cilt temizliği yapmak; makyaj kalıntılarını giderirken aynı zamanda cilt gözeneklerinde birikmiş bakteri, toz, yağ gibi cilde zararlı maddeleri arındırıyor.
Cilt Türü
Her cilt türünün ihtiyaçları farklıdır. Yağlı ciltlerde sabun kullanılabilir ancak kuru ciltlerde jel ya da köpük formundaki temizlik ürünleri kullanmak gerekir. Sabun; ciltteki yağı tamamen emer ve kuru ciltlerin daha fazla kuruyup pul pul dökülmesine neden olabilir.

Doğru Ürün
Kuru ciltler; hava değişimlerinden, temizleme ürünlerinden kolayca etkilenebilir. Cilt yüzeyinde kuruluk, kızarıklık ve kaşıntılar olabilir. Olumsuz etkileri en aza indirmek için kuru ciltlere özel üretilmiş alkolsüz temizleme toniklerini tercih edebilirsiniz.

Yağlı ciltlerin yağ bezleri aktif haldedir. Gün sonunda parlayabilir ve makyajınız akabilir. Sivilce ve akne sorunu yaşayabilirsiniz. Temizleme ürünü seçerken cildinizi kurutmayacak ama yağ dengesini düzenleyecek tercih yapabilirsiniz.

Ölü Deriler
Cilt yüzeyindeki ölü deriler; cildinizin solgun ve pürüzlü görünmesine neden olur. Haftada 1 kez yapabileceğiniz peeling; cildinizin yumuşak ve ipeksi bir görünüm kazanmasına yardımcı olur. Peeling için isterseniz kozmetik ürünler isterseniz doğal karışımlar tercih edebilirsiniz.Ölü derilerden kurtulmak için uygulayabileceğiniz en etkili ve kolay yöntem; bir miktar toz şeker ve suyu karıştırıp yuvarlak hareketlerle, fazla bastırmadan cildinize uygulamaktır. Kuru cilde sahipseniz, su yerine saf zeytinyağı kullanarak cildinizi nemlendirebilirsiniz.

Gece Kremleri
Cilt hücreleri geceleri gündüze göre 8 kat daha hızlı kendini yeniler. Cildiniz sağlıklı ve pürüzsüz bir görünüme kavuşmasını istiyorsanız E vitamini içerikli gece kremlerini kullanmayı alışkanlık haline getirebilirsiniz.