Çobanisa Köyü Elmalı Antalya

DeMSaL

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Elmalı Çobanisa Köyü Bilgileri - Çobanisa Köyü Hakkında - Çobanisa Köyü Tanıtımı - Çobanisa Köyü ResimleriÇobanisa ,Antalya Elmalı ilçesine bağlı bir köyüdür.

İlçe: ELMALI

İl:ANTALYA

İle Uzaklığı:90 km

İlçeye Uzaklığı:20km

Rakım:1145 m

Nüfus:

2000:200
1997:208

Tarihi

Köyün yakın tarihi hakkında herhangi bir bilgi bulunmamaktadır.

Kültür

Köyün yöresel yemekleri arasında "terbiyeli pirinç çorbası", "kesme çorba", "el eriştesi", "salçalı et yemeği", "buğday ekmeği", "un helvası", "biber kebabı", "höşmerim", "gözleme", "katmer", "el baklavası" bulunmaktadır.

Coğrafya

Antalya iline 90 km, Elmalı ilçesine 20 km uzaklıktadır.

İklim

Köyün iklimi, karasal iklimdir. Yazları sıcak ve kurak, kışları ise soğuk ve kar yağışlıdır. Son yıllarda küresel ısınma sebebiyle ikliminde değişiklikler olmaya başlamış olup kışları eski yıllarda olduğu gibi kar yağışı görülmemektedir. Geleceğimizi şüpheyle bakıyorum. Su tüketimi bu şekilde VAHŞİ bir şekilde devam ederse. Sulama sularının acilen damlama sistemine dönüşmtürülmesi temennisiyle...?

Ekonomi

Köyün ekonomisi tarım'a hayvancılığa, kültür mantarı üretimi, elmacılık, hububat ürünleri, kuru fasulye ve seracılığa dayalıdır.

Muhtarlık

Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.

Köy Muhtarı: Bilgi yok.

Altyapı Bilgileri

Köyde ilköğretim okulu vardır. Köyün hem içme suyu şebekesi hem kanalizasyon şebekesi vardır. PTT acentesi vardır. Sağlık evi vardır. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.Kaynak : Vikipedi, özgür ansiklopedi
Kaynak : Yerel Net

Köyünüze ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz