Çok iştahlı biri iseniz bu durumu kontrol altına alın!

Dine

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Çok iştahlı biri iseniz bu durumu kontrol altına alın!
Çok iştahlı biri iseniz diyete başlamadan önce dikkat etmeniz gerekenler.
Yediklerinizi iyice parçalayın
Yemek yerken gıdaları ağzımızda uzun süre çiğnemeliyiz ki doyma içgüdümüz çok fazla tatmin edilsin. Sindirim sistemimiz yaşadığı sorunlardan kurtulacak ve sindirim olayı rahat yapılacaktır
Zor egzersizler yapın
Vücut ısımızı artıracak egzersizler sayesinde çok kalori harcayabiliriz. Harcadığımız kaloriler sayesinde açlığımızı bastırabiliriz. Ana öğünlerden kısa bir süre önce yapacağımız egzersiz iştahımızı kesecektir fakat iştahımız yoksa bile öğün geçmemeliyiz.
Değişik tatlar tadın
Değişik yemek yiyerek tat alma duyumuzu doyurmalıyız aynı gıdaları tüketmek tat alma duyumuzu doyum noktasına ulaştırmayacak ve kendimizi daima aç hissetmemizi sağlayacak. Aynı gıdaları tüketiyorsak sebzelerle farklı tatlar ortaya çıkarmalıyız.
Abur cubur dan uzak durun
İştahımıza artmasını engellemek için en pratik çözüm. Ana öğünler arası çok acıkmanızı engellemek için sebze meyve ağırlıklı atıştırabilirsiniz sağlıklı gıdalar tüketmeye yönelin. Sağlıklı gıdalar açlığınızı bastıracaktır.
Fazla miktarda su ve sulu gıdalar
Tok hissi verecek bütün gıdalar nasıl önemli ise su da çok önemlidir. Midemiz boşken açlık hissi yayılmaya başlar su tüketimi ile açlık hissi azalmaya başlar.