Çökelek Köyü Salihli Manisa

DeMSaL

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Salihli Çökelek Köyü Bilgileri - Çökelek Köyü Hakkında - Çökelek Köyü Tanıtımı - Çökelek Köyü ResimleriÇökelek,Manisa Salihli ilçesine bağlı bir köyüdür.

İlçe: SALİHLİ

İl: MANİSA

İle Uzaklığı:80 km

İlçeye Uzaklığı:8 km

Rakım:80 m

Nüfus:

2000:645
1997:600

Tarihi

Köy salihlinin en eski yerleşik köylerinden biridir.köyün ne zaman kurulduğuna dair kesin bir bilgi yoktur yerleşmenin çok eski olduğu çökelek köyü 1926 yılında kayıtlara geçmiştir...

Kültür

köyün yöreye has keşkek ve topalak adı verilen hamur yemekleri ilgi görmektedir.

Coğrafya

Manisa iline 80 km, Salihli ilçesine 7 km uzaklıktadır.

İklim

Köyün iklimi, Akdeniz iklimi etki alanı içerisindedir.

Ekonomi

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır. Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır. yazları yaprak toplanır kışları budak yapılarak geçim sağlanır<Ekonomi Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır. yazları yaprak toplanır kışları budak yapılarak geçim sağlanır.

Muhtarlık

Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.

Köy Muhtarı: HAYRETTİN CAN

Altyapı bilgileri

Köyde, ilköğretim okulu vardır ancak kullanılamasının yanı sıra taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Köyün hem içme suyu şebekesi hem kanalizasyon şebekesi vardır. Ptt şubesi yoktur ancak ptt acentesi vardır. Sağlık ocağı vardır ancak sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.Kaynak : Vikipedi, özgür ansiklopedi
Kaynak : Yerel Net

Köyünüze ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz