Çöplükteki Pırlanta Kitabı - Nigar Öztürk

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Çöplükteki Pırlanta kitap özeti - Çöplükteki Pırlanta kitap tanıtımı


Hakkında

Yazar Türkiyede bir ilki gerçekleştiriyor, görsel sanatlarla yazı sanatını buluşturuyor.

-Dünya üzerinde milyonlarca kitap var, sizin kitabınızın özelliği nedir?

Ben de birçoğumuz gibi çalışan ve ömrünün büyük bir bölümü iş yerinde geçen bir insanım. Bu kitap benim işten-güçten, okuldan arta kalan zamanlarımda yani boş vakitlerimde, hiçbir sanat eğitimi almadan ve hiçbir ticari amaç gütmeden yaptığım ve yazdığım eserlerimden oluşmaktadır. Zaten kitabımın içinde bulunan tablolarımın büyük bir kısmını hediye ettim. Ben de değiller

Kitap, yani yazar maneviyattan sanal aleme kadar bir çok konuya dokunuyor, tartışıyor, düşünüyor ve düşünüyor. Ve bakın ne diyor:

Bazen 22 adamın bir top peşinde koştuğunu izleyen milyonları izlediğimde yüzümde sıcacık bir tebessüm oluşuyor. O nasıl bir coşku, o nasıl tek bir vücut, o nasıl tek bir ağız ve o nasıl bir dünya Keşke diyorum bazen sonra, keşke Değer yargılarımızı, kültürümüzü ve tarihimizi koruyabilmek adına da böyle olabilseydik Tabi ki yeri geldiği zaman eğleneceğiz, coşacağız, gezeceğiz. Ama her akşam Bu gece hangi bara gitsek? diye düşünen ya da Bütün bir ay kazandığını bir gecede bir mekânda bırakarak yaşayan ya da Sohbete sohpet diyen bir kültürel ortamda bulunmak ne kadar normal geliyor bize? Ama en önemlisi ne kadar mutluyuz? Peki ya hayallerimize ne oldu?

VE MUTLULUK CAHİLDİR, BİLMEZ KÜLTÜRLÜ ALDATMACALARIKünyesi

Nigar Öztürk
İkinci Adam Yayınları
» Roman
Fiyatı : 11,00 TL
Mayıs 2011, 170 sayfa,
ISBN: 9786051280301