Copy Plain Text - Web Sayfalarındaki Yazılari Formatsız Kopyalayın! Eklenti Mozilla

#1
Sponsorlu Bağlantılar
Copy Plain Text - Web Sayfalarındaki Yazılari Formatsız Kopyalayın! Eklenti Mozilla

Mozilla Firefox 1.0 - 2.0 sürümleri ile uyumlu. 6 KB Microsoft Word veya Open Office gibi programlara, web sayfalarından kopyaladığımız bazı bilgileri yapıştırırız. Ancak, bazı sorunlar oluşur. Bunun nedeni, web sayfasındaki yazının kopyalanıp Word’e yapıştırıldığı sırada, Word’ün bu yazıyı aynı formatıyla yapıştırmak istemesidir. Çünkü Word biçimi destekleyen bir yazı editördür. Bu nedenle Notepad’i açarsınız. Notepad’e yazıyı yapıştırıp, daha sonra kopyalayıp Word’e yapıştırma yolunu seçersiniz.
Ancak Copy Plain Text, web sayfaları üzerindeki herhangi bir yazıyı biçimsiz olarak Word gibi yazı editörlerine yapıştırabilmenizi sağlıyor. Bu nedenle sizi, büyük bir külfetten kurtarıyor!
Copy Plain Text eklentisini yüklemeniz için buraya tıklayın ve Mozilla Firefox’unuzu yeniden başlatın.

İşlem tamam. Artık, web sayfası üzerindeki herhangi bir yazıyı, linki, düğmeyi veya formu kopyalayıp Word gibi bir programa yapıştırdığınızda, biçimler yapıştırılmayacak. Böylece, istediğimize ulaşmış olacağız. Herhangi bir web sayfasında kopyalamak istediğiniz yazıyı seçin ve sağ tıklayın. “Copy as Plain Text” seçeneğine tıklarsanız, seçtiğiniz yazıyı biçimsiz olarak kopyalamış olursunuz. Artık sadece Word’e gidip yapıştırmak kalıyor! Özellikle bir webmastersanız ve internet sayfalarındaki kodları kopyalayıp yapıştırma da problem yaşıyorsanız, bu Firefpx eklentisi, tam size göre! Mozill Firefox eklentileri, yaşamı kolaylaştırmaya devam ediyor:)