Çorak Köyü Hakkında Bilgi Çaycuma Zonguldak

DeMSaL

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Zonguldak Köyleri - Çaycuma Çorak Köyü - Çorak Köyü Hakkında Bilgiler - Çorak Köyü ResimleriÇorak, Zonguldak ilinin Çaycuma ilçesine bağlı bir köydür.

Tarihi

Çorak Köyü'nün adının nereden geldiği konusunda kesin bir bilgi bulunmamaktadir. Köyün sulak topraklarla çevrili olmasından ötürü bu adı aldığı sanılmaktadır.

Kültür

Köyün gelenek, görenek ve yemekleri hakkında bilgi yoktur.

Coğrafya

Çorak köyü, bağlı oldugu ile 46 km, bağlı olduğu ilçeye 12.5 km ve bağlı olduğu beldeye (Saltukova beldesi) 3.5 km uzaklıktadır.

İklim

Köyün iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir.

Nüfus

Yıllara göre köy nüfus verileri

2007
2000 430
1997 355

Ekonomi

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.

Muhtarlık

Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.

Seçildikleri yıllara göre köy muhtarları:

(2009) - KADİR ÖZKAN
2004 - Kadir Özkan
1999 - Kadir Özkan
1994 - Abidin Oztin
1989 - Abidin Oztin
1984 - Abidin Oztin

Altyapı bilgileri

Köyde, ilköğretim okulu yoktur fakat taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Köyün içme suyu şebekesi vardır ancak kanalizasyon şebekesi yoktur. Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.2007 yılında Muhtar ve heyetin başarılı çalışmaları ile köyün içinde mahalle aralarına parke taş döşemesi yapılmış olup çalışmalar devam etmektedir.


Köyünüze Ait Bilgi ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz