Cüce Köyü Ladik Samsun

#1
Sponsorlu Bağlantılar
Ladik Cüce Köyü Bilgileri - Cüce Köyü Hakkında - Cüce Köyü Tanıtımı - Cüce Köyü ResimleriCüce, Samsun ilinin Ladik ilçesine bağlı bir köydür.

İlçe: LADİK

İl: SAMSUN

Kültür ve Tarih

Köyümüzün tarihi gelişimi osmanlının kuruluş yıllarına dayanmaktadır. Köye 3 sülalenin yerleştiği tahmin edilmektedir. Bu sülaleler ve sonra gelenlerle birlikte köyümüz 70 haneye kadar ulaşmıştır. Köyümüz sınırları Ladik gölüyle bitişiktir. Geniş ormanlık alanları, yaylaları ve yaylakları mevcuttur. Ladik gölünün en önemli akarsu kaynakları köyümüz ormanlarından çıkmaktadır.

Coğrafya

Samsun iline 94 km, Ladik ilçesine 13 km uzaklıktadır.

İklim

Köyün iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir.

Nüfus

Ekonomi

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.

Muhtarlık

Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.

Köy Muhtarı: FİKRİ AYDIN

Muhtarlık Erişim Bilgileri:

Telefon: 0 362 7891046

Seçildikleri yıllara göre köy muhtarları:

2004 - Nazım İldeş
1999 -Mete inan
1994 - Hami inan

Altyapı bilgileri

Köyde ilköğretim okulu yoktur. Köyde, içme suyu şebekesi ve kanalizasyon şebekesi vardır. Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi de yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.Ayrıca Köyümüze Su Deposu Yenı Yapılmış Olup Komple Köyümüzün Su Tesisatları Yeni Değişmiştir Temiz Havası İle Ladik İlçesinin En Değerli Ve Temiz Köylerindendir.

İle Uzaklığı: 94 km

İlçeye Uzaklığı: 13 km

Rakım: 980 mKaynak : Vikipedi, özgür ansiklopedi
Kaynak : Yerel Net

Cüce Köyüne ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz