Cumalar Köyü Karpuzlu Aydın

DeMSaL

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Karpuzlu Cumalar Köyü Bilgileri - Cumalar Köyü Hakkında - Cumalar Köyü Tanıtımı - Cumalar Köyü ResimleriCumalar ,Aydın Karpuzlu ilçesine bağlı bir köyüdür.

İlçe: KARPUZLU

İl:AYDIN

İle Uzaklığı:63 km

İlçeye Uzaklığı:7 km

Rakım: m

Nüfus:

2000:
1997:

Tarihi

Köyün önceki adı İslamevi'dir. Eskiden civar köyler içersinde camisi bulunan tek köy olması ve civar köylülerin her hafta Cuma namazları için bu köye gelmeleri nedeniyle zamanla bu adı almıştır.

Kültür

Köyün gelenek, görenek ve yemekleri hakkında bilgi yoktur.

Coğrafya

Aydın iline 63 km, Karpuzlu ilçesine 7 km uzaklıktadır.

İklim

Köyün iklimi, Akdeniz iklimi etki alanı içerisindedir.

Ekonomi

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır. Köyün temel geçim kaynağını zeytin yetiştiriciliği almaktadır. Ekonomik açıdan dar bir gelire sahip köy her geçen gün daha fazla göç vermektedir. Arıcılık da köyün önemli geçim kaynakları arasında yer alır.

Muhtarlık

Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.

Köy Muhtarı: Bilgi yok.

Altyapı bilgileri

Köyde, ilköğretim okulu vardır ancak kullanılamamasının yanı sıra taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Köyün içme suyu şebekesi vardır ancak kanalizasyon şebekesi yoktur. Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.

Kaynak : Vikipedi, özgür ansiklopedi
Kaynak : Yerel Net

Köyünüze ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz