Cumayanı İlköğretim Okulu Hakkında Bilgi Köşk Aydın

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Aydındaki İlköğretim Okulları Hakkında - Cumayanı İlköğretim Okulu Tanıtımı - Aydın Köşk'teki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Cumayanı İlköğretim Okulu Resimleri - Cumayanı İlköğretim Okulu Hakkında


OKULUMUZUN TARİHÇESİ
Köyümüz İlkokulunun temeli ilk olarak 1939 yılında atılmıştır.İkinci Dünya Savaşı yıllarında inşaata ara verilmiştir.1946 yılında tekrar başlanmıştır.Okulun temeli dönemin Köşk nahiye müdürü Osman KAZAN tarafından atılmıştır.Okul 1949 yılında eğitim ve öğretime başlamıştır.Okulun ilk öğretmeni ise Ali SARIGÜL’dür.Kendisinin Nazilli’nin sinekçiler köyünde yaşamakta olduğu söylenmektedir.
Şimdiki İlköğretim Okulunun inşaatına 2000 yılında başlanmış olup ,2001-2002 eğitim-öğretim yılında hizmete girmiştir.

OKULUMUZUN GENEL DURUMU
Okulumuz bahçesiyle birlikte 1900 metrekare civarındadır.
Okulumuz iki kat ve oniki derslikli olup kütüphane,yemekhane ve bilgisayar odasına sahiptir.Okulun ısınma sistemi kaloriferlidir.Oklumuz taşıma merkezli olup 4 köyden gelen öğrencilerle birlikte eğitim-öğretimini sürdürmektedir.
Oklumuzda 1 müdür, 1Müdür Yardıcısı1.kademede 5 ve 2.kademede 6 kadrolu 2 ücretli olmak üzere 8 öğretmen görev yapmaktadır.
Okulumuzda 148i taşımalı 220 öğrenci bulunmaktadır.

Cumayanı İlköğretim Okulu Aydın Köşk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Cumayanı İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Cumayanı İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Cumayanı İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Cumayanı İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Bulunduğu Yer: AYDIN / KÖŞK

Adı: CUMAYANI İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: Cumayanı Köyü Köşk

Telefon Numarası: 2564751153

Faks Numarası: Bilgi Yok

E-mail Adresi :

422009@meb.k12.tr

Web Adresi: Cumayanı İlköğretim Okulu


Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz.