Cumhuriyet Ilköğretim Okulu Dörtdivan Bolu

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Cumhuriyet Ilköğretim Okulu Hakkinda - Cumhuriyet Ilköğretim Okulu Tanitimi - Cumhuriyet Ilköğretim Okulu Erişim Bilgileri - Cumhuriyet Ilköğretim Okulu ResimleriKISA TANITIM

Okulumuz Bolu ili Dörtdivan İlçesinin Kargıbayramlar Mahallesinde bulunmaktadır. Okul üç mahallenin orta yerine yapılmıştır (Adakınık-Çitler-Kargıbayramlar). Daha önce köy olan bu mahalleler 2009 seçimlerinden sonra mahalle olarak belediye sınırlarına dahil olmuştur.

Okulumuz taşıma merkezi bir okuldur. Aşağıdüğer, Yukarıdüğer, Göbüler, Süleler, Yalacık, Seyitaliler köylerinin öğrencileri okulumuza taşınmaktadır. Taşınan bu öğrencilere sıcak öğle yemeği verilmektedir.

GÖREVLERİMİZ

Atatürk İnkılap ve İlkelerine ve Anayasa da ifadesini bulan Atatürk milliyetçiliğine bağlı, Türk Milleti nin milli, ahlaki, manevi, tarihi ve kültürel değerlerini benimseyen, koruyan ve geliştiren, ailesini, vatanını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan, insan haklarına ve anayasanın başlangıcındaki temel ilkelere dayanan demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyetine karşı görev ve sorumluluklarını bilen ve bunları davranış haline getirmiş vatandaş olarak yetiştirmek üzere, bakanlığımıza bağlı her kademedeki öğretim kurumlarının öğretmen ve öğrencilerine ait planlanan ve programlanan eğitim - öğretim hizmetlerini yürütmek, takip ve denetim altında bulundurmaktır.

GENEL BİLGİLER
OKULUN ADI Cumhuriyet İlköğretim Okulu
ADRESİ Kargıbayramlar Mahallesi - Dörtdivan/BOLU
YERLEŞİM YERİ Mahalle
MERKEZE UZAKLIĞI 2 Km
TELEFON NUMARASI (0374) 331 47 56
E-POSTA ADRESİ
313682@meb.k12.tr
ÖĞRETİM ŞEKLİ Normal
YABANI DİL İngilizce
KURUM TİPİ A

OKULUMUZUN TARİHÇESİ

Okulumuz 1949 yılında kagir bir binada Kargıbayramlar Köyü İlkokulu adı altında eğitim ve öğretime başlamıştır. İhtiyaç üzerine 1967 yılında tek derslikli yığma bir bina daha yapılmış, kagir binada 1987 yılına kadar Eğitim ve Öğretime devam edilmiştir. 1987 yılında kagir binanın diğer yanına üç derslikli bir bina daha yapılmış, kagir bina işlevini yitirmesi nedeniyle Köy Tüzel Kişiliği aracılığıyla yıktırılmıştır. Kagir binanın yerine 1993 yılında iki katlı sekiz derslikli bir bina daha yapılmıştır.

Okulumuz 1993 yılından itibaren Eğitim ve Öğretimi üç binada sürdürmüştür. Anasınıfı açılması bakanlığımızın 18/02/1991 tarih ve 780/3339 onay sayılı emirleriyle gerçekleştirilmiştir.

Okulumuzun adı �Kargıbayramlar Köyü İlkokulu� iken Valiliğimizin 06/09/1993 tarih ve 315/21109 onay sayılı yazılarıyla �Cumhuriyet İlköğretim Okulu� adını almıştır. (02/04/1993 tarih ve 21540 sayılı resmi gazetede duyurulmuştur)

Okulumuzun İlköğretim Okulu olarak açılması Valiliğimizin 07/09/1993 tarih ve 420/21409 sayılı yazılarıyla sağlanmıştır. Ancak okulumuz Sekiz yıllık İlköğretime 1996-1997 Eğitim-Öğretim Yılından itibaren devam etmektedir.

Okulumuz gündüzlü olarak normal öğretimine devam etmektedir. Seçmeli ders olarak Bilgisayar Dersi okutulmaktadır.

Okulumuz Dörtdivan İlçesi Kargıbayramlar Köyü taşıma merkezidir. Okulumuza Beş Köyden taşımayla öğrenci gelmektedir..Bu öğrencilere okulumuzun uygun bir yerinde düzenleme yapılarak öğle yemeği verilmektedir. Okulumuz açıldığından 1997 yılına kadar 887 öğrenci İlkokul Diploması alarak mezun olmuştur. 1997 yılında zorunlu sekiz yıllık kesintisiz eğitime geçildikten sonra bir yıl mezun verilmemiştir. Sekiz yıllık Kesintisiz Eğitim uygulamasında herhangi bir sıkıntımız yoktur. Başarılı bir şekilde Eğitim ve Öğretime devam edilmektedir. Okulumuzdan mezun olan öğrenciler İlçemizdeki ve çevre İlçelerdeki Orta öğretim kurumlarına devam etmektedirler.Daha Fazla Bilgi Icin Tiklayiniz

Kaynak: okulweb.meb.gov.tr