Cumhuriyet İlköğretim Okulu Korkuteli Antalya

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Cumhuriyet İlköğretim Okulu Korkuteli Antalya

OKUL BİLGİLERİ

Okulun İlk Eğitime Başladığı Yıl : 1977

Binanın Hizmete Girdiği Yıl : 1977

Okulun Toplam Alanı : 4500

Okulun Bina Mülkiyeti : Milli Eğitim Bakanlığı

Isınma Durumu : Kalorifer

Okulun Derslik Sayısı : 17

Lojman Durumu : yok

Yerleşim Yeri : Merkez

ÖĞRETMEN DURUMU

Okulun Öğretmen Sayısı : 24

Kadrolu : 15

Sözleşmeli : 1

Ücretli : 6

Görevli : 2

ÖĞRENCİ BİLGİLERİ

Okulun Toplam Öğrenci Sayısı : 400

Erkek Öğrenci Sayısı : 210

Kız Öğrenci Sayısı : 190

Şube Başına Düşen Öğrenci Sayısı : 24

Şube Başına Düşen Öğretmen Sayısı : 1

MİSYONUMUZ
En büyük idealimiz;
Türk Milli Eğitim Temel Kanunu hedef ve ilkeleri çerçevesinde; Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, Türk Anayasasına, Türk demokrasisinin ilkelerine ve yöntemlerine uygun hareket eden, aktif öğrenme yoluyla gerekli bilgi ve becerileri kazanmış, problemlerini çözebilen, öğrendiklerini uygulayabilen, 21. yüzyılın ihtiyaçlarına cevap verebilecek bilgi ve becerileri kazanmış bireyler yetiştirmektir

VİZYONUMUZ
Cumhuriyet İlköğretim Okulu olarak vizyonumuz; araştırma ağırlıklı bir ilköğretim modelini benimsemektir. Buna göre eğitim ve araştırma için ilave kaynaklar yaratılacak ve ilköğretim kalitesinden ödün verilmeyecektir.

Cumhuriyet İlköğretim Okulu Korkuteli'nde en iyi eğitim ve öğretim vererek Antalya ve Türkiye�de en kaliteli ilköğretimler arasında gösterilen bir kurum olmayı amaçlar.
Cumhuriyet İlköğretim Okulu Antalya Korkuteli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Cumhuriyet İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: CUMHURİYET İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: Uzunoluk Mh. Cumhuriyet Cad. No:6

Telefon Numarası: 2426432320

Faks Numarası: Bilgi Yok

E-mail Adresi:
742414@meb.k12.tr

Web Adresi: Cumhuriyet İlköğretim Okulu

Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr
Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Son düzenleyen: Moderatör: