Dead Space 2 Oyunu

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Dead Space oyun tanıtımı - Dead Space oyun hakkında - Dead Space oyun video - Dead Space görüntüleri
Dead Space 2'de ilk defa uygulanacak çok oyunculu modla ilgili yayınlanan bir fragman bu modun Dead Space 2'nin genel yapısına uygun bir oynanış sunacağını ortaya koydu.

Dead Space 2'de necromorph denen yaratıklara karşı insanların verdiği mücadele çok oyunculu moda da olduğu gibi yansıyacak. Yani mühendislerin birbirlerine karşı savaşması söz konusu değil. Bunun yerine mühendisleri kontrol eden bir oyuncu grubu yaratıkları kontrol eden diğer bir gruba karşı savaşacak. Böylece Dead Space 2'nin kurgusuna sadık bir deneyim ortaya çıkacak.

Dead Space 2'de, en azından ilk çıktığı zamanda, bu anlayışa uygun şekilde herkesin kendine savaştığı klasik deathmatch modu olmayacak. Tüm modlar belirli bir hedef odaklı olacak. Bu modlarda bir mühendis grubu beş farklı haritada görevler yaparken dört farklı tipte necromorph'tan sakınmaya çalışacak. Bu necromorph tipleri kısa mesafeli saldırılar için "pack" (sürü); uzun mesafeli saldırılar için "lurker" (pusucu), ölümcül tükürükler fırlatan "spitter" (tükürücü) ve "puker" (kusucu) şeklinde düzenlenmiş.

Dead Space 2'nin çok oyunculu modunda takım çalışması hayatta kalmak için olmazsa olmaz bir unsur olarak belirlenmiş ve takım elemanlarına yardım etmek deneyim puanları ve seviye atlamayla ödüllendirilmiş.

Neticede Dead Space serisinin ikinci oyununun bize sunduğu çok oyunculu mod hayatta kalma becerisini takım oyunuyla birleştirme veya ava avcıların gözünden bakma olanağı tanıyor.

Korku-gerilim üzerine kurulu senaryosuyla beğeni toplayan Dead Space, şimdi ikinci oyunuyla geliyor. Yine son derece korkutucu ve ürkütücü bir atmosfere sahip olacak oyun 2011'de raflarda olacak.