Deneme Mod , Mod , Super Mod ,Co-Admin ,grafiker ,Administrator GörevLeri!

#1
Sponsorlu Bağlantılar
Deneme Moderator

Adındanda anlaşılacagı gibi Mod (Siyah) oLmak için başvuran ve başvurusu değerlendirilip mod olmak için değerlendirilmeye tabi tutulan kişilerdir.


Peki YetkiLeri neLerdir. Herhangi Bir Bölüme ismi Yazılmadıktan sonra hiçbir yetkileri yoktur. Sadece Nickinin Altında Yazan Deneme Mod yazısını Kontrol panellerinden değiştirme yetkisine sahiptirLer.

Tek GörevLeri : isminin YazıLamasını İstediği Bölüme payLaşım Yapmaktır. Konu EkLemek , SoruLara Cevap Vermek , Üyelere Gerektiği şekiLde Davranmak.

Deneme ModeratorLer Dikkatlice Takip edilip Yaptığı payLaşımlara Konu sayılarına , konularının Yaralı olup olmadıklarına vs... diğer kriterlere bakılarak değerLendirilirLer ve Moderatorlugu hakederLerse gerekli yetki Verilir.

Moderator

Anlaşıldıgı Gibi Deneme Moderatorlüğunde Süresince gerekli paylaşımları yapmış , Konuları ve diğer özeLLikleriyLe Moderatorluge atanan Kişilerdir.

YetkiLeri : Adının yazıldıgı bölümde Konu Taşıma , Konu Silme , Konuları EditLeyebilme , MesajLarı EditLeyip Silebilme , Yapışkan Konu yapabiLme , Konu KilitLeyebilme , Bozuk Link gereksiz KonuLarı Çöpe Taşıma Gibi Yetkilere SahiptirLer.

Bu kişiLer Gene Paylaşımları ve online süreleri Göz Önünde Tutularak Birer Super ModeratorAdayLarıdırLar.

Super Moderator

Super Moderator ; Moderatorlukte Gayet iyi izLenimler vermiş , online süresi bakımından Yeterinden FazLa , SiteLe ilgilenen , Konu sayısı ve paylaşımları bakımından uygun görülen ve Terfi eden Kişilerdir.

Tüm bölümLerde Yetkisi Olup Sadece isiminin Yazılı olduğu bölüm Değil sitedeki Her bölümde Moderatorlerin yaptıkları her işlevi uygulayabilmektedirLer (Konu Taşıma , Konu Silme , Konuları EditLeyebilme , MesajLarı EditLeyip Silebilme , Yapışkan Konu yapabiLme , Konu KilitLeyebilme Gibi).
KilitLi konulara Mesaj YazabilrLer. Gerektiginde BölümLere Duyuru Ekleme YetkiLerinede SahiptirLer.

Administrator

FazLa Anlatmaya gerek yok herhalde ama açıklamaya çalışayım.

Administrator ; Yetki olarak tüm mod , sup mod, forum düzeninden sorumlu kişilerdir. temel Sorumlulukları forum üzerine kafa yormak, ön açıcı fikirler sunmak, yeni bölümler üzerinde düşünmek, var olanlarda daha iyisi için çalışmak, foruma gerekli add-on (eklentileri) belirlemek ve bunu süper adminlere bildirmek bu kişilerin yetkileri dahilindedir. Forum için Gerekli Deneme Moderator , Moderator , Super Moderator , Gibi RütbeLeri BelirLebilir ve VerebilirLer. HuzursuzLuk Çıkartan Her kişiyi admin ; Super Moderator ve diğer rütbeler dahil her üyeyi banlama yetkisine sahiptirler.

Süper Adminler;

Bu yetkiye sahip kişilerin de forumu silmeye kadar varacak yetkileri vardır, forumun temel tüm bileşenlerinden sorumludurlar(en ufak bir metin dosyası kaybolsa sorumlusu bu kişilerdir), her türlü teknik sorunu çözmek, forumun tam manasıyla idamını sağlamak bu kişilerin en temel sorumluluk alanlarıdır, forumun çevrimdışı olarak nadir görülen insanlarıdır... ayrıca bu kişilerin rengi özel olarak seçilmemiştir, admin rengindedirler...

Co-Admin

Co-admin , Diğer Yetkiler Super moderatorluk'te uygun görülüp bir üst yetkiye yani Co-Admin'lik yetkisine Terfi eden kişilerdir.

Co-adminLerin YetkiLeri Super Moderatorler'den pekte farklı değildir. Sadece Bu yetkide olanLar Deneme Moderator arkadaşLarıda Banlama Yetkisine SahipLerdir. (Huzursuzluk çıkartan , Reklam Yapan , Küfür Eden , VirusLü Dosya upload eden vb...) SiteyLe ilgili tüm işlevLeri ve görevLere SahiptirLer.

Her Co-Admin'de Administrator adayıdır.


Grafiker

forumun görsel,yenileyici yönleriyle uğraşan kişiler grafiker oluyor.buda onu diyerlerinden ayıran yanı sanatsal olsıdır..


ALINTIDIR :
 

#2
Teşekkürler ASi_İsyankar ancak bu gruplar ve bazı görevleri bizde gecerli olmadı gıbı daha farklı ve coktur.