Depressive Age - Depressive Age kimdir - Depressive Age boyografisi

#1
Sponsorlu Bağlantılar
Depressive Age

Grubun temeli 1984 yılında o zaman ayrı olan doğu Berlin’e dayanıyor. O zaman grubun ismi Blackout’tu ve yasak olduğu için grup konser veremiyordu. Hatta Blackout’da davul çalan ilerde ise Depressive Age’n vokalisti olacak Jan Lubitzki 1986 yılında Batıya kaçmak isterken yakalanıp hapse atılmıştı. 1987’de ‘Kamikaze’ adında 2 parçalık bir demo yayınlayıp 1988’de dağılmak zorunda kaldılar. Ama bu duvarın yıkılmasına kadar sürecekti.

1990 yılında Jan Lubitzki vokalde, Jochen Klemp gitarda, Ingo Grigoleit gitarda, Tim Schallenberg bas gitarda Norbert Drescher davulda olmak üzere Berlin’de Depressive Age kuruldu. 1990’da Beyond Illusion demosunu yayınladılar. Demo sonucunda BMG/GUN firmasıyla anlaştılar. 1992 de Innocence In Detention EP’si geldi.Ardından ilk albüm First Depression yayınlandı. Grup tarz olarak Thrash metal yapıyordu ama vokalin kullanımı ve kompleks yapılarda Progresif eğilimler gözleniyordu. Oldukça kaliteli bir soundla piyasaya giriş yaptılar.

1993’de grup Lying In Wait albümünü çıkardılar ve Berlin isimli parçalarına klip çektiler. Promosyonları iyi olan GUN firması sayesinde Headbangers Ball gibi programlarda klipleri yayınlandı. Ancak grubun kategorize edilmesi ve alışılması zor bir tarzı vardı.

Oldukça üretken ilerleyen grup 1994’de Symbols For The Blue Time albümünü yayınladı. Albüm sonrasında Ingo Grigoleit’in ayrılmasıyla grup tek gitaristle devam etme kararı aldı.
1996’da Ronald Prent prodüktörlüğünde Electric Scum albümünü yayınladılar. Günümüz metal müziğinin sinyallerini veren albümlerden biriydi. Oldukça farklı ama özgün çalışmalar birde Bronki Beats ‘den Small Town Boy bulunuyordu albümde.

Grup 1999 yılında yayınladığı toplama albümle isim değişikliğini haber veriyordu artık isimleri D-Age’di. Ancak bu isimle yeni bir albüm yayınlamadılar. Son olarak tekrar kurulma gündeme gelmesine rağmen netlik kazanmadı. Son yayınladıkları demoda grup Elektronik Müzik icra ediyordu.

alintidir