Deştiğin İlköğretim Okulu Konya Doğanhisar

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Deştiğin İlköğretim Okulu Hakkında - Deştiğin İlköğretim Okulu Tanıtım - Deştiğin İlköğretim Okulu Resimleri - Deştiğin İlköğretim Okulu İletişim

Deştiğin İlköğretim Okulu Konya Doğanhisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Deştiğin İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Deştiğin İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Deştiğin İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Deştiğin İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Deştiğin İlköğretim Okulu Tarihçesi:

Okulumuz 1974 yılında ortaokul olarak belediyeye ait binada eğitim öğretime açılmıştır. 1988 yılına kadar aynı binada eğitim öğretim yapılmış olup, 1985 yılında dönemin Belediye Başkanı Abdullah ÇARMAN’ın girişimleriyle bugünkü okulun inşaatı başlatılmıştır.
5 Aralık 1988 tarihinde okulun kendi binası eğitim-öğretime açılmıştır.
1989-1990 eğitim öğretim yılında pilot ilköğretim okulu olarak ilköğretime dönüştürülmüştür.
1989-1997 yıllarında pilot ilköğretim okulu olarak eğitim-öğretim yapılarak ilköğretime geçişte başarı elde edilmiş olup,
1997 yılından itibaren ilköğretim okulu olarak eğitim-öğretime devam etmektedir.
Okulumuz zamanla hasar görmüş olup kullanılmayacak kadar harap olmuştur. 2004 yılında dönemin Belediye Başkanı Dursun KARA’nın girişimleriyle 230.000 TL ‘lik büyük bir onarım alınmış olup 2006-2007 eğitim öğretim yılında yeniden eğitim ve öğretime başlamıştır.

Deştiğin İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Bulunduğu Yer: KONYA / DOĞANHİSAR
Adı: DEŞTİĞİN İLKÖĞRETİM OKULU
Adresi: Deştiğin Kasabası Cumhuriyet Mahallesi Doğanhisar
Telefon Numarası: 3325547012
Faks Numarası: 3325547012
E-mail Adresi:
223503@meb.k12.tr
Web Adresi: -

Deştiğin İlköğretim Okulu Resimleri:Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız