Deve Kuşu resimleri, Devekuşları hakkında Bilgiler, Devekuşlarının Çiftleşmesi, Üreme

#1
Sponsorlu Bağlantılar
Bu konumuzda dünyada en çok sevilen hayvanlardan biri olan devekuşlarının resimleri, deve kuşları hakkında bilgiler, deve kuşu fotoğrafları, deve kuşlarının çiftleşmesi ve üremesi hakkında bilgiler. Deve kuşlarının üretilmesi, Devekuşlarının etinden, yumurtasından, tırnaklarından, tüylerinden nasıl yararlanıldığı hakkında bilgiler bulunmaktadır. Sizinde sevimli deve kuşları resimleriniz, devekuşları hakkında bilgileriniz varsa bizlerle paylaşabilirsiniz.Deve kuşu (Struthio camelus), deve kuşugiller (Struthionidae) familyasından Afrika'ya özgü uçamayan bir kuş türü.
Struthionidae familyası ve Struthia cinsinin tek üyesidir. Devekuşları, kuşlar içerisindeki en büyük canlı olduğu düşünülür ve dünyanın her yerinde yetiştirilir. Uzun bir boyun ve bacaklar ile 65 km civarındaki koşularıyla bilinir. Kuşun bilimsel ismi Yunanca'da "serçe devesi" anlamına gelmektedir.Devekuşlarının Özellikleri: Devekuşları genellikle, 90 ile 130 kg ağırlığındadır, bazı erkek deve kuşlarının ağırlıkları 155 kg'ye kadar çıkar. Erişkin erkeklerin tüyleri, çoğunlukla siyahtır, kanatlar ve kuyrukta bazı yerler beyazdır. Dişiler ve genç erkekler, grimsi-kahverengidir. Kanatlar, erkekler tarafından çiftleşme gösterilerinde kullanılır. Aynı zamanda civcivler için gölge sağlar.
Tüyler yumuşaktır ve yalıtım görevine hizmet eder. Parmakların her ikisinde pençeler vardır. Deve kuşunun kuvvetli bacakları tüysüzdür. Kuş, bir toynağa benzeyen daha büyük olanıyla iki ayak parmağında durur. Bu koşmaya yardım ettiği düşünülen deve kuşlarına özgü bir adaptasyondur. Kalın siyah kirpikleriyle gözleri vardır. Bütün kara hayvanları içerisinde en büyük gözlere sahiptir.Deve kuşlarının dışında hiç bir kuşta idrar kesesi yoktur.Devekuşlarının Çiftleşmesi ve ÜremesiErkek devekuşları cinsel olgunluğa (2 ila 4 yaşları) 1.8-2.7 m, dişi devekuşları ise 1.7 -2 m yüksekliğe ulaşınca girer. Bir dişi devekuşu yılda yaklaşık 50 ye yakın yavru yapabiliyor.Yaşamın ilk yıllarında civcivler her ay 25 cm kadar büyür. Bir yıl sonunda devekuşları 45 kg ağırlığa ulaşır.
 

#2


Gelişmiş ülkelerde devekuşu etinin yanısıra derisi, tüyü, gagası, tırnağı ve hatta yumurta kabuğu bile değerlendirilip ekonomik getiriye dönüştürülmektedir.Devekuşu yetiştiriciliği daha hassas, akademik ve teknik bilgi gerektiren bir özelliğe sahiptir. Bu sebeple kullanılan ekipmanların hassas cihazlarla donatılması yetiştiricilik deki randımanı önemli derecede etkilemektedir. Barındırma, bakım - besleme ve sağlık koruma tedbirleriyle birlikte yumurtaların toplanması, taşınması, dezenfeksiyonu, depolanması, kuluçkası, civciv çıkarma işlemleri gibi konuların da teknik olarak yerine getirilmesi gerekir.Devekuşu kuluçkacılığı Kuluçka Gelişim makineleri ve Kuluçka Çıkım makineleri ile yapılır. Kuluçka Makinalarında Gelişim döneminde yumurtanın su kaybının ideal düzeyde sağlanması için kuluçkacılığa özel dizayn edilmiş nem alma modülleri kullanılması gerekir...
 

#3
Deve kuşundan nasıl faydalanılabilir? Deve Kuşları hakkında bilgiler, deve kuşu resim
DEVEKUŞUNDAN NASIL FAYDALANILABİLİR?
Devekuşu eti, kırmızı et olup:
Doğal ürün.
Hormonsuz.
Düşük Kolesterol.
Yağsız.

Yüksek proteinli.

Pişirilince çekmeyen.

Hazırlanması kolay.
Bir devekuşundan 30-40 kg et elde edilmektedir.
Amerikan Kalp Birliği tarafından tavsiye edilmiştir.

Devekuşunun Derisi: Devekuşu derisi, timsah ve yılan derisi kalitesindedir, her türlü çanta, ayakkabı, giysi, kemer, cüzdan gibi eşya yapımında kullanılır. Bir devekuşundan yaklaşık 1.2m2 deri elde edilir.


Devekuşunun Tüyleri: Bir devekuşundan yılda yaklaşık 1 kg tüy elde edilmektedir. Moda ve giyim sektöründe yaygın olarak kullanılır. Antistatik özelliği nedeniyle elektronik cihazların temizliğinde de kullanılmaktadır.

Devekuşunun Gagası: Devekuşu gaga ve tırnağı ilaç sektöründe kullanılır.Devekuşunun Kemiği: Kemiği süs eşyası olarak kullanılmaktadır.

Devekuşunun Yağı: Yağı, kozmetik endüstrisinde değerlendirilmektedir.


Deve kuşu yumurtası iyi bir besin kaynağıdır.Ayrıca devekuşunun yumurtasıyla, Dekoratif Devekuşu Yumurtası yapabilirsiniz
Dekoratif yumurtalar, Türk el sanatlarından ebru tekniği ile boyayabilirsiniz. Bu yumurtaların herbirinin kendine özgü deseni vardır ve diğerlerine benzemez. Sadece size özel bu dekoratif yumurtalardan yapabilir, Ürettiğiniz ürünlerle yaşadığınız mekanlara renk katabilirsiniz
 
#4
Devekuşu Üretim Çiftliği kârlı yatırım aracı, devekuşu resimleri, deve kuşu fotoğrafl
Devekuşu Üretim Çiftliği kârlı yatırım aracı.kafasını toprağa gömen devekuşu resmi


Devekuşu üretimi, kârli bir yatırım ve Türkiye'nin önemli gelir kaynaklarından biri olmaya başlamıştır.
Dünyada olduğu gibi ülkemizde de yetersiz ve dengesiz beslenme sorunları artarak yaygınlaştığı için tüketicilerin daha kaliteli ve sağlıklı ürünleri tercih etmeleri, yetiştiricileri bu tip ürünler üretmeye yöneltmekte ve yeni hayvan türlerinin yetiştiriciliğini gündeme getirmektedir.
Bu anlamda, et, deri,tüy ve yumurta gibi değerli, sağlıklı hayvansal ürünler sağlayan devekuşu üretimi ülkemizde de alternatif bir yetiştiricilik olarak yoğun ilgi görmektedir.
Türkiye coğrafi konumu, iklim şartları ve maliyetlerin diğer ülkelere nazaran düşük olması nedeniyle daha avantajlıdır.
 
#5
Deve Kuşları hakkında bilgiler, deve kuşu resim, Deve kuşundan nasıl faydalanılabilir
Devekuşu yüksek verimli bir hayvandır.
Devekuşları 60 yıl yaşayabiliyor ve 25-30 yıl üretim amaçlı kullanılır.
Bir devekuşundan profesyonel bir çiftlik yönetimiyle, uygun şartlar sağlandığı takdirde, yılda 50 yavru alınabilir ve yılda 2 ton et ve 60 metrekare deri eldilebilir olması devekuşu üretimini en kârlı yatırım araçlarından biri yapıyor.
Devekusu resimleri, devekuşu fotograflarıUçamayan nadir kuş türlerden biride devekuşudur.
_________________________________
 
#6
Deve Kuşu resimleri, Devekuşları hakkında Bilgiler, Devekuşlarının Çiftleşmesi, Üreme
Harika deve kuş resimlerisüper manzaralı devekuşu fotoğraflarıSevimli devekuşu kafası,tellerin arasından nasılda güzel bakıyorDevekuşu resimleri, devekuşu kafasi
 
#7
Türkiye deve kuşu üretimi için daha avantajlı, devekuşu resimleri
Devekuşu Üretim Çiftliği kârlı yatırım aracı.Devekuşu üretimi, kârli bir yatırım ve Türkiye'nin önemli gelir kaynaklarından biri olmaya başlamıştır.Dünyada olduğu gibi ülkemizde de yetersiz ve dengesiz beslenme sorunları artarak yaygınlaştığı için tüketicilerin daha kaliteli ve sağlıklı ürünleri tercih etmeleri, yetiştiricileri bu tip ürünler üretmeye yöneltmekte ve yeni hayvan türlerinin yetiştiriciliğini gündeme getirmektedir.Bu anlamda, et, deri,tüy ve yumurta gibi değerli, sağlıklı hayvansal ürünler sağlayan devekuşu üretimi ülkemizde de alternatif bir yetiştiricilik olarak yoğun ilgi görmektedir.Türkiye coğrafi konumu, iklim şartları ve maliyetlerin diğer ülkelere nazaran düşük olması nedeniyle daha avantajlıdır.
 
#8
Devekuşu fotoğrafları, devekuşları resimleri, yavru devekuşları, bebek devekuşu
Bazı ülkelerde Devekuşu yarışlarıda yapılıyor, devekuşu resimleri
devekuşuna binen adam, devekuşu yarışları resimleridevekuşu yumurtası resmi, büyük devekuşu yumurtası, deve kuşu yaşayış biçimleriyavru devekuşları resimleri, anne deve kuşu bebeklerini gezdiriyor, bebek devekuşları fotoğraflarıyavru devekuşu, bebek devekuşu resimleri