Deve Tabanı Bitkisi Hakkında Bilgi

#1
Sponsorlu Bağlantılar
Deve Tabanı Bitkisi Hakkında Bilgi
Deve Tabanı Bitkisi


2.5 metreye kadar uzayabilen bu bitkinin uzun saplı koyu yeşil renkli , derimsi dokulu , iri gösterişli ve parlaksı yaprakları vardır.Ev, ofis , işyeri için çok ideal bir süs bitkisidir.

BAKIMI VE SULANMASI :


Deve Tabanı'nın üretimiDeve Tabanı Bakımı (Monstera) gövde çelikleriyle veya olgun yapraklarının kısa saplarıyla birlikteDeve Tabanı Bakımı (Monstera) uygun toprağa sapından daldırılmasıyla olur.

Bitki zengin karışımlı toprağı sever.Uygun toprağı hazırlamak için ; bahçe toprağına bir miktar yaprak çürüntüsü, kil ve yanmış çiftlik gübresi ilave edilir.

Yaz mevsiminde bitkiye bolca su verilmelidir.Arada bir yapraklarına su püskürtülmelidir.Yeni çıkan taze yaprakları dışında yaprakları ıslak bir bezle düzenli olarak silinmelidir.Kış mevsiminde verilen su biraz daha azaltılmalıdır.

Yarı gölge ve tam gölge yerleri çok sever.Doğrudan güneş ışığı alan yerlere bırakılmamalıdır bitki.

Ilık ortamları sever.Kış mevsiminde 10 dereceden aşağı sıcaklıkta bırakılmamalıdır.

Bitkinin kökleri saksısını doldurmuşsaDeve Tabanı Bakımı (Monstera) ilkbaharda uygun toprak eklenerekDeve Tabanı Bakımı (Monstera) bitkinin saksısı bir numara büyüğü ile değiştirilir. Saksı çapı 20 cm'e kadar ulaşıp saksı değiştirilmek istenmezseDeve Tabanı Bakımı (Monstera) ilkbaharda bitki özenle saksısından sökülüp kökleri kırpılır ve uygun toprak eklenerek aynı saksıya dikilir.