Doğuş'tan Esenyurt'a posche showroom!

#1
Sponsorlu Bağlantılar
Doğuş Otomotiv ve Doğuş Oto Yönetim Kurulu Başkanı Aclan Acar, ekonomik krizin 2009 yılının bu ilk günlerinde etkisini tüm dünyada hissettirdiğini belirterek, ekonomik ortamın böylesine çalkantılı olduğu bir dönemde Esenyurt Porsche Showroom'u açarak geleceğe dönük bir yatırıma imza atmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

Doğuş Oto Esenyurt Porsche Showroom'un açılış töreninde konuşan Acar, böyle önemli bir yatırımı, Doğuş Otomotiv'in 15'inci kuruluş yılında ve Porsche ile işbirliğinin 13. yılında hayata geçirmiş olduklarına dikkati çekti.

Uzun vadeli düşündüklerini ve yarını inşa etmek için çalıştıklarını belirten Acar, ''Hepimizin de yakından takip ettiği gibi ekonomik kriz, 2009 yılının bu ilk günlerinde etkisini tüm dünyada hissettiriyor. Ekonomik ortamın böylesine çalkantılı olduğu bir dönemde, geleceğe dönük böyle bir yatırıma imza atmaktan mutluluk duyuyoruz'' diye konuştu.

Acar, ekonominin lokomotifi otomotiv sektörü için bu gibi yatırımların sürekliliğinin toplumsal moral ve büyüme için yegane katkı olduğunu dile getirerek, şunları kaydetti:

''Süren yatırımlarımızla Doğuş Otomotiv grubu olarak geleceğe emin adımlarla ilerliyoruz. Geçmişte olduğu gibi gelecekte de bugün içinden geçtiğimiz çalkantılı dönemler yine olacaktır. Biz 15 yıllık geleneğimizin ve Doğuş Grubu'nun gücünün ve sağlam temellerimizin bize verdiği güvenle, Porsche ile kurduğumuz güçlü iş ortaklığının sağladığı güçle, tedbirlerimizi alarak yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Hedefimiz daima değere değer katarak ilerlemek.''

Tüm hedef kitlelere hitap eden ürün gamı ile Türkiye'de tüm distribütör firmaların içinde, kendilerine ayrı ve özel bir kulvar açtıklarını anlatan Acar, binek ve hafif ticari araçların yanında lüks segment markalarını da bünyelerinde barındırdıklarını, Porsche'un bu anlamda da Doğuş otomotiv için çok önemli olduğunu kaydetti.

Acar, açılışla beraber tanıtımını yaptıkları Porsche Cayenne Dizel'in, özellikle yakıt tüketiminde tasarruflu oluşu ile Türkiye'de büyük ilgi göreceğini sözlerine ekledi.

Porsche Orta ve Doğu Avrupa Bölge Satış Müdürü Christian Steckel de, Porsche markasına kendilerini adadıklarını ifade ederek, Türkiye'de ithalatçı Doğuş Otomotiv ile 1996 yılında faaliyete başladıklarını, pazara İstanbul'daki küçük bir showroom ile girdiklerini söyledi.

-PORSCHE'UN İLK DİZEL ARACI-

Bölgede satış ve servis ağını kurduktan sonra artık Türkiye'de Porsche'un bir başka önemli adım atmasının zamanının geldiğini belirten Steckel, konuşmasına şöyle devam etti:

''Bugün, hem servis hem de satış işlevlerini bünyesinde barındıran İstanbul'daki ilk Porsche tesisinin açılışını kutluyoruz. Belirsiz ekonomik duruma ve otomotiv sanayisindeki en son gelişmelere karşın Porsche, bölgedeki varlığını geliştiriyor.

Cayenne Dizel ile Porsche, Cayenne modelini yeniliyor. Porsche'un sunduğu ilk dizel motorlu araç olacak. V6 sıkıştırmalı ateşlemeli motor, 3,0 litre kübik kapasiteye sahip ve 249 beygir güç üretiyor. Üstün yakıt ekonomisiyle 100 kilometrede ortalama 9,3 litrelik dizel yakıt tüketimi, yeni Cayenne'in 100 litrelik yakıt deposuyla bin kilometre mesafe katedebiliyorsunuz.''

Orta konumlu motora sahip Boxster ve Cayman spor otomobillerinin ikinci neslini de piyasaya sunduklarını söyleyen Steckel, Porsche'un dört kapılı Gran Turismo'sunun ise Türkiye pazarına 2009 yılı yaz sonuna doğru gireceğini bildirdi.

-''ESENYURT SHOWROOM'DA 2009'DA 40 ADET ARAÇ SATMAYI HEDEFLİYORUZ''-

Doğuş Oto Genel Müdürü Zafer Başar ise Esenyurt bölgesine Porsche markasını getiren Doğuş Oto Esenyurt Porsche showroomun, 2009 yılında 40 adet araç satışı ve 4 milyon 739 bin TL ciro hedeflediğini belirtti. Başar, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Yüksek hizmet kalitesi ilkesi ile çalışan Doğuş Oto, temsil ettiği 7 marka için İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa illerinde 31 yetkili satış ve 32 yetkili servis noktasında, toplam 175 bin metrekarelik alan üzerinde, binden fazla çalışanı ile yılda 15 bin 273 adet araç satışı yapan ve 170 bin kişiye satış sonrası hizmeti veren dev bir perakende kuruluşudur. Bu organizasyona, Türkiye'nin en büyük Porsche showroomu olma özelliğini taşıyan Doğuş Oto Esenyurt Porsche Showroomunu kazandırmış olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.''

Zafer Başar, Esenyurt'taki showroomun Orta ve Doğu Avrupa bölgesinin en büyük 5'inci Porsche showroomu olma özelliğini taşıdığını bildirdi.

Açılışla birlikte tanıtımı yapılan Cayenne Dizelin Porsche'daki değişimin öncüsü olmaya devam ettiğini belirten Doğuş Otomotiv Porsche Genel Müdürü Anıl Gürsoy da, Cayenne'in pazara sunulduğu 2002 yılından bu yana önemli bir satış grafiği yakaladığını anlattı.

Gürsoy, ''Cayenne Türkiye'de 2008 yılında 619 adetlik satış rakamına ulaşmıştır. Dizel motorlu yeni aracımızla bu başarıyı daha da ileri götüreceğiz. 2009 yılında ise 150 adetlik Cayenne dizel satışı hedefliyoruz. Porsche'un karbon salınımını düşürmek ve yakıt tüketimini azaltmak amacıyla gerçekleştirdiği çalışmaların hızlı bir şekilde sürdüğünün bir örneği de Cayenne Dizelin pazara sunulmasıdır'' diye konuştu.


AA