Dolunay burçları nasıl etkiliyor?

Dine

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Dolunay burçları nasıl etkiliyor?


Astrolojik olarak dolunay olayların doruğa ulaştığı ve en görünür oldukları zamanları işaret eder.

Ay aynı zamanda astrolojik olarak insan vücudundaki hormonları temsil eder. Gerek insan vücunun önemli bir kısmının sudan oluşması, gerekse ayın hormonlar üzerindeki etkisi nedeniyle dolunayda yükselen enerji potansiyeli, genellikle ruhsal gerginliklere neden olur. Duygu taşkınlıkları, ruhsal gerginlikler, ruhsal ve fiziksel rahatsızlıklarda artış görülebilir. Kanamalar artabilir bazen ameliyat olmak için uygun zaman olmayabilir.

28 Şubat’ta Başak burcunda gerçekleşen dolunayı takip eden günlerde ise eleştiriyel davranışlarda artışı gözlemleyebilir, aşırı detaycı davranabilir; bu nedenle gereksiz tartışmalarla karşılaşabiliriz. Sağlıkla ilgili, özellikle de sindirim sistemiyle ilgili konular ortaya çıkabilir, Çalışma düzeni, çalışanlara yönelik problemler ve ekip çalışmaları ön plana çıkabilir.

Burçlar nasıl etkilenecekler?

Koç ve Terazi

Bu Dolunay, hastalık ve zayıflıklar, gizli düşmanlıklar, sorumluluk getiren durumlar, kayıplar ve endişelerle ilgili altıncı ve onikinci evlerinizi etkiliyor. Bu günlerde, özellikle sağlığınıza çok dikkat etmeli, kontrollerinizi düzenli olarak yaptırmalısınız. Aslında 14 Şubat’tan beri gelişen bazı konuların kontrolünüz dışına çıkması yüzünden kendinizi huzursuz hissedebilirsiniz. Özellikle uzun zamandır gizli kalan bazı konular açığa çıkabilir. Bu arada gizli düşmanlarınızı da farkına varabilirsiniz.Tedbirli olun.

12. ev bilinçaltıyla da ilgilidir. Bu yüzden sezgilerinizin çok fazla artacağını söyleyebiliriz. Yaratıcılığınız ve sanatsal yetenekleriniz de artacaktır. Çalışma alanınızda veya günlük işlerinizde meydana gelebilecek artış sorunlara neden olabilir. Sorumluluk aldığınız konularla ilgili çok fazla çalışabilir, bunun sonucunda bıkkınlık duyabilir ve sorumluluklarınızı yerine getirmekte zorlanabilirsiniz. Fakat bu çalışmalarınızn sonuçlarını alabileceğinizi biliyorsunuz.

Boğa ve Akrep

Dolunay, özel hayatınız ve sosyal ilişkilerinizle ilişkilendirilen beş ve onbirinci evinizde meydana geliyor. Özel ilişkinizde, eyecan verici gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bu ev, çocuklarla da alakalı olduğundan, bu durum, onlarla ilgili konuları da bağlıyor olacak. Ayrıca ilişkileriniz sizin için önemli olacak. Heyecanlandırıcı ve ilişkilerde harekete geçirici etkiler de devreye giriyor. Sanat potansiyelinizin ve yaratıcılığınızın arttığı bir devre. İlişkilerinizle ilgili yeni başlangıç veya bitişler olası. Yaratıcı ve keşfedici yönlerimiz hareketleniyor.

Kendinizi her zamankinden farklı hissedebilirsiniz. Çocukların sağlığı ile ilgili veya onlarla olan ilişkilerimizde bazı karışıklıklar yaşanabilir. Eğlence ve macera konusunda ölçülü olmalısınız. Spekülasyonlar konusunda dikkatli olmalısınız. Abartılardan kaçının. Diğer taraftan, arkadaşlar ve sosyal çevrenizi ilgilendiren konularla ilgili de hareketli gelişmelerle karşılaşacaksınız.

Geleceğe yönelik hedeflerinizi ve ümitlerinizi büyüttüğünüz bir dönemdesiniz. Üstelik çevrenizden ve değer verdiğiniz kişilerden destek göreceksiniz. Fakat gene de çok büyük beklentilerden kaçınmalısınız.

İkizler ve Yay

Dolunay, aile ilişkileriniz ve yaşam alanınızla ilgili dördüncü evinizi ve kariyerinizle alakalı onuncu evinizi ilgilendiriyor. Ailevi ilişkilerinizle ilgili özellikle 14 Şubat’tan beri sizi meşgul eden gelişmeler artık hızını azaltacak. Ve önünüzü daha rahat görebileceksiniz. Artık daha net kararlar verebilirsiniz. Bu arada bazı değişiklikler yapmanız söz konusu.

Ev değiştirme kararı alabilirsiniz. Güven ve huzur ihtiyacınız artıyor. Fakat bu yüzden gereksiz endişe ve korkular içine girebilirsiniz. Alışılmış davranış kalıplarınız ve motivasyonlarınız değişebilir. İş hayatınızda da artık alışık olduğunuz kalıpları değiştirebilirsiniz. Farklı konumlara geleceksiniz. Fakat öncelikle bunun hazırlığını yapacak ve yenileneceksiniz. Değişimler ve gelişmeler iş hayatınıza da yansıyacak.

Yengeç ve Oğlak

Dolunay, üç ve dokuzuncu evlerinizi ilgilendiriyor. Yakın çevrenizdekilerle ilişkilerinizde, bazı değişimler söz konusu. üçüncü ev, iletişim becerileri, eğitim, satış ve pazarlama, düşünceler, yazılı anlaşmalar, sözleşmeler, taşımacılık ve haberleşme konularını da içeriyor.

Dolayısı ile bu konularda 14 Şubat’ta başlayan gelişmeler artık görünür hale gelecek. Çalışmalarınızın sonuçlarını yavaş yavaş almaya başlayabilirsiniz. Yakın çevre ve yakın arkadaşlarınız da size bu konularda destek olabilirler. Zihinsel olarak yeniliğe açıksınız.

Değişik konularda öğrenim alabilirsiniz. İletişim ve olaylara yaklaşım tarzınızda farklılaşma olabilir. İş anlaşmalarını bağlayan sürpriz gelişmeler olabilir.

Kısa seyahatlerden fırsatlar yakalayabilirsiniz. Diğer taraftan, yurt dışına yönelik işlerinizde, yabancılarla ilgili işlerde, yasal konuları bağlayan durumlarda da sonuçlar alabileceğiniz ve yönünüzü belirleyebileceğiniz gelişmeler söz konusu.

Aslan ve Kova

Dolunay, mali konularla ilişkilendirilen ikinci ve sekizinci evlerinizi etkiliyor. Parasal durumunuzda veya diğer kişilerle mali ilişkilerinizde, 14 Şubat’tan beri başlayan gelişmeler sizi tedirgin etmiş olabilir. Kişisel anlamda, paranızı değerlendirirken dikkatli olmanız ve daha tutumlu olmanız gerekebilir. Çünkü beklenmedik harcamalar çıkabilir.

Aslında kredi veya borç almak, diğer kişilerle parasal alışverişlere girmek açısından uygun günlerdesiniz. Fakat sabit gelir elde etmekte zorlanabilirsiniz. Diğer taraftan, aşk hayatınız ve iş hayatınızda da meydana gelen değişiklikler duygusal ve gergin davranamanıza neden olabilir. Gereksiz alınganlıklar yapmak yerine hoş görülü olun.

Başak ve Balık

Birinci ve yedinci evleriniz bu dolunaydan etki aldığı için kendiniz ve ilişkileriniz konusunda ciddi kararlar almak zorunda kalabilirsiniz. Özellikle evlilik ve yeni ortaklıklar konusunda yeni başlangıçlar yapabilir veya eski ilişkinizi sonlandırabilirsiniz. İlişkinizi bitirme konusunda da çok emin değilseniz, acele kararlar vermekten kaçınmalısınız.. Öte yandan endişeler ve kuruntular yüzünden düzgün giden ilişkinizi bozabilirsiniz. Olayları gereksiz yere büyütmeyin.

Aslında kendinizle ilgi değişmeniz ve gelişmeniz gerektiğini düşündüğünüz bir dönemdesiniz. Artan yaratıcı yetenekleriniz de size güç veriyor. Eğer kendinizden emin ve karar verme konusunda zorluklar yaşamıyorsanız, işinizi, ilişkinizi ve kendinizi geliştirmek için çeşitli fırsatlarla karşılaşacak ve çevrenizden de destek göreceksiniz.