Dr.teoman Bilge İlköğretim Okulu Meram Konya

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Dr.teoman Bilge İlköğretim Okulu Hakkında - Dr.teoman Bilge İlköğretim Okulu Tanıtım - Dr.teoman Bilge İlköğretim Okulu Resimleri - Dr.teoman Bilge İlköğretim Okulu İletişim
Dr.teoman Bilge İlköğretim Okulu Konya Meram İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Dr.teoman Bilge İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Dr.teoman Bilge İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Dr.teoman Bilge İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Dr.teoman Bilge İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Dr.teoman Bilge İlköğretim Okulu Tarihçesi:

1936 yılında eski Milli Eğitim Bakanlarından Mustafa Necati Bey'in ismine izafeten açılmıştır. O yıllarda okul binası olmadığından aynı yıl Hakimiyeti Milliye (23 Nisan Eğemenlik) ilkokulunda eğitim-öğretimini sürdürmüştür. 1937-1938 eğitim öğretim yılında Saatçi Mahallesinde ki Hilmi Kulluk'a ait eski bir eve kira ile taşınmıştır.
Belediye tarafından 1947 yılında Karakurt Mh Hançerli Sk (Kızılay Hastanesi karşısı) yaptırılan bina 1950 yılında Vali Şefik SOYER zamanında satın alınmış ve okul yeni binasına taşınmıştır.
Eğitim - öğretimi bu binada sürdürürken 1996 - 1997 ders yılında Vali T.Ziyaettin AKBULUT ve Milli Eğitim Müdürü Ömer KAYA zamanında Meram Belediyesi ile 3 okul binası karşılığında takas edilmiştir.
Takas karşılığı yaptırılacak 3 okuldan biri olarak Meram Belediyesi tarafından Arifbilge Mahallesinde 3580 m² arsa üzerine yaptırılan binada 1997-1998 eğitim öğretim yılında hizmete girmiştir.
Konya milletvekili Turan BİLGE ve kardeşi Tuncay BİLGE tarafından vefat eden kardeşleri Dr Teoman BİLGE adına okul yapımına katkıda bulunmalarından dolayı 09.08.1999 tarih ve 1999/13 sayılı İl Milli eğitim Müdürlüğü Danışma Kurulu kararıyla
Necatibey İlköğretim Okulu'nun adı Dr Teoman Bilge İlköğretim Okulu olarak değiştirilmesi kararlaştırılmıştır.
Bugün 3 okul yöneticisi ve 44 öğretmen ile 1011 öğrenciye ve bölge halkına eğitim-öğretim hizmeti veren okulumuz geleceğe umutla bakmaktadır.

Dr.teoman Bilge İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Bulunduğu Yer: KONYA / MERAM
Adı: DR.TEOMAN BİLGE İLKÖĞRETİM OKULU
Adresi: ARİF BİLGE MAH. UHUT SK. NO 6 MERAM
Telefon Numarası: 3323311010
Faks Numarası: 3323313535
E-mail Adresi:
teomanbilge@gmail.com
Web Adresi: -

Dr.teoman Bilge İlköğretim Okulu Resimleri:Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız