Dumlupınar İlköğretim Okulu Merkez Trabzon

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Dumlupınar İlköğretim Okulu Hakkında - Dumlupınar İlköğretim Okulu Tanıtımı - Dumlupınar İlköğretim Okulu Erişim Bilgileri - Dumlupınar İlköğretim Okulu ResimleriDumlupınar İlköğretim Okulu Trabzon Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Dumlupınar İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Dumlupınar İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Dumlupınar İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Dumlupınar İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Bulunduğu Yer: TRABZON / MERKEZ
Adı: DUMLUPINAR İLKÖĞRETİM OKULU
Adresi: DUMLUPINAR İLKOĞRETİM OKULU KEMERKAYA MAHALLESİ HALK EVİ SOKAK
Telefon Numarası: 4623219969
Faks Numarası: 4623212630

Tarihçe:

Okulumuzun ilk olarak eğitim ve öğretime başladığı bina, 1902 yılında Rumlar tarafından Kız okulu olarak yapılmıştır. 1924 yılında Türkiye deki Rumlar Yunanistan’ a gidince bu bina Öğretmen Okulunun Tatbikat Okulu olarak kullanılmıştır. 1929 yılında “Dumlupınar” adı altında, beş sınıflı ilkokul olmuştur. 1953 te yine “Öğretmen Okulu” olmuş, uzun yıllar bu isimle hizmet vermiş, eskimiş ve sonunda yıkılmıştır. Yıkılan eski binanın yerine şimdi öğretim yapılan bina inşaatı başlamış ve sekiz yıl sürmüştür. 1978-1979 öğretim yılında, yeni binada eğitim ve öğretim çalışmalarına başlanmıştır.

1997 yılından itibaren okulumuz İlköğretim Okulu olmuştur. Şu anda okulumuz Müdür, 4 İdareci, 57 Öğretmen ve 1581 Öğrenci ile eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir. Okulumuzda 17 derslik bulunmaktadır.

Kurumun Misyonu :

Biz Dumlupınar İlköğretim Okulu olarak bütün öğrencilerimize öğrenmeyi, bağımsız düşünmeyi, güzel sanatların her dalını tanıtıp sevdirmeyi, bilimi tanımayı ve ona ulaşma yollarını göstermek için varız


Kurumun Vizyonu:

Biz Dumlupınar İlköğretim Okulu olarak öğrencilerimizin toplumsal ahlak ve görgü kurallarına uyabilen, kendini keşfedebilen ve bu yeteneklerini hayatına yön vermek için kullanabilen, milli kültür ve değerlerini tanıyıp, onlara sahip çıkabilen, geleceğin bilim adamları, ülkenin yönetimini elinde tutan çağa uygun insanlar yetiştirmek vizyonumuzdur.Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Kaynak : trabzon.meb.gov.tr