Dünya Dilek Günü

DeMSaL

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Dünya Dilek Günü hakkinda bilgiler - Dünya Dilek Günü tanimi - Dünya Dilek Günü ne zamandir - Dünya Dilek Günü etkinlikleri-Dünya Dilek Günü Kutlamaları
Dünya Dilek Günü (World Wish Day), 29 Nisan 2010 tarihinde, Make-A-Wish® Uluslararası Vakfı ve temsilciliklerince dünya çapında ilk kez kutlanacak.

Bir Dilek Tut Derneği (Make-A-Wish® Türkiye) de ülkemizde aynı amaçla “Dünya Dilek Günü” kutlaması organize ediyor.

Bu kutlama, Bir Dilek Tut’un Türkiye temsilcisi olduğu, dünyanın en büyük dilek gerçekleştirme organizasyonu olan Make-A-Wish® Uluslararası Vakfı’nın gerçekleştirdiği ilk dileğin 30. Yıl dönümü nedeniyle, Vakfın merkezi ve temsilciliklerinin bulundukları35 ülkede aynı anda ve ilk kez yapılacak. Tüm ülkelerde aynı gün, hayati tehlike taşıyan hastalıklarla savaşan çocukların, dilek gerçekleştirme organizasyonları düzenlenecek.

Dünya Dilek Günü nasıl kutlanacak:

İMKB Gongu ile Dünya Dilek Günü başlatılacak:

29 Nisan Dünya Dilek Günü, saat: 9:15 te daha önce dileği gerçekleşen bir Dilek Çocuğu, İMKB’de seans başlatma Çanını çalarak, seans başlatmasıyla start alacak.

Dilek Rozetleri dağıtılacak:

Aynı gün içinde İstanbul’da Beşiktaş, Ortaköy, Üsküdar, Kadıköy iskeleleri ile Bağdat Caddesi’nde ve İzmir, Adana ve Ankara’da gönüllülerimiz, herkese ücretsiz olarak, 29 Nisan Dünya Dilek Günü Rozetleri dağıtılacak. Bu rozetlerin gün boyu yakalarda taşınması, bize manevi destek sağlayacak.

Yedi bölgede, yedi şehirde dilek gerçekleştirilecek:

7 farklı bölgedeki 7 şehirde (İstanbul, İzmir, Ankara, Samsun, Adana, Siirt,Erzurum) aynı gün içinde, 7 çocuğun dileği gerçekleştirilecek.

e-müzayede düzenlenecek:

Dünya Dilek Gününe özel internet ortamında, Bir Dilek Tut İktisadi İşletmesi tarafından GittiGidiyor.com desteği ile e-müzayede düzenleniyor.
e-müzayede 29 Nisan öğlen 12:00 de başlayacak ve 4 mayıs öğlen 12:00 de sona erecek.

e-müzayede de yer alacak özel eşyalar, o kişilerin çocukluk hayallerine ait izler taşıyor.
Şimdi ise özel anılar taşıyan bu eşyalar, dilek çocukları için müzayededeler.

e-müzayede yer alan eşyalar:

Sertab Erener’in pembe ceketi ve imzalı CDsi,
Demir Demirkan’ın siyah paltosu,
Sinem Kobal’ın bale ayakkabısı,
Kenan Doğulu’nun papyonu,
Arda Turan’ın kramponları,
İbrahim Toraman’ın forması,
Semih Şentürk’ün kramponları,
Tuncay Şanlı’nın forması,
Ata Demirer’in ayakkabıları,
Pamela Spence’in elbisesi,
Çilek Mobilya özel maketi
Atlasjet Bir Dilek Tut model uçağı

Toplam 12 parça eşya, daha fazla dilek çocuğunun hayaline kavuşmasına köprü olacak…

Sosyal sorumluluk projelerine daima duyarlı bir yaklaşım içinde olan İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB), “Bir Dilek Tut / Make-A-Wish Türkiye” tarafından düzenlenen ve 29 Nisan‘da dünya çapında ilk kez kutlanacak olan “Dünya Dilek Günü” (World Wish Day) etkinliklerinin kamuoyuna duyurulmasına “çan çalarak” destek verecek.

Bu kutlama, “Bir Dilek Tut”un Türkiye temsilcisi olduğu, dünyanın en büyük dilek gerçekleştirme organizasyonu olan Make-A-Wish® Uluslararası Vakfı’nın gerçekleştirdiği ilk dileğin 30. yıl dönümü nedeniyle, Vakfın merkezi ve temsilciliklerinin bulunduğu 35 ülkede aynı tarihte ve ilk kez yapılacak.

Hayati tehlike taşıyan hastalıklarla mücadele eden 3-18 yaş arası çocukların dileklerini gerçekleştiren “Bir Dilek Tut/Make-A-Wish Türkiye”nin organize ettiği Türkiye’deki kutlamalar kapsamında, 29 Nisan 2010 Perşembe sabahı, İMKB’de “Çan Çalma Töreni” düzenlenecek. “Bir Dilek Tut/Make -A- Wish Türkiye” Yönetim Kurulu Başkanı Carole HAKKO ve dernek temsilcileri ile İMKB Yönetim Kurulu Üyeleri ve Başkan Yardımcılarının katılacağı törende, “Dilek Çocuğu Göktuğ” saat 09.30’da Borsa çanına vurarak seans ile birlikte Dünya Dilek Günü’nü de başlatacak.

Dünya Dilek Günü organizasyonları kapsamında, Belçika, Hollanda ve Portekiz borsalarında da aynı tarihte benzer törenler yapılacak. Dernek yöneticileri, basın mensuplarına açık olarak gerçekleştirilecek İMKB’deki tören ile, derneğin çalışmaları hakkında kamuoyunda farkındalık yaratmayı ve daha fazla çocuğun dileğini gerçeğe dönüştürmeyi hedefliyor.


İMKB`de düzenlenen kutlama töreni Bir Dilek Tut Derneği`nin Türkiye temsilcisi olduğu, dünyanın en büyük dilek gerçekleştirme organizasyonu olan Make-A-Wish Uluslararası Vakfı`nın gerçekleştirdiği ilk dileğin 30. Yıl dönümü nedeniyle, Vakfın merkezi ve temsilciliklerinin bulundukları 35 ülkede aynı anda ve ilk kez yapıldı.
Hayati tehlike taşıyan hastalıklarla mücadele eden 3-18 yaş arası çocukların dileklerini gerçekleştiren ``Bir Dilek Tut, Make-A-Wish®Türkiye`nin organize ettiği Türkiye`deki kutlamalar kapsamında, bugün ``Çan Çalma Töreni`` düzenlendi.

``Bir Dilek Tut, Make-A-Wish Türkiye`` Yönetim Kurulu Başkanı Carole Hakko ve dernek temsilcileri ile İMKB Yönetim Kurulu üyeleri ve Başkan Yardımcılarının katıldığı törende, ``Dilek Çocuğu Göktuğ`` saat 09.30`da Borsa çanına vurarak seans ile birlikte Dünya Dilek Günü`nü de başlattı. Dernek yöneticileri, İMKB`deki tören ile derneğin çalışmaları hakkında kamuoyunda farkındalık yaratmayı ve daha fazla çocuğun dileğini gerçeğe dönüştürmeyi hedefliyor.

Bugün için, Dernek tarafından, değişik etkinlikler düzenlendi. Etkinlik kapsamında, bugün İstanbul`da Beşiktaş, Ortaköy, Üsküdar, Kadıköy iskeleleri ile Bağdat Caddesi`nde ve İzmir, Adana ve Ankara`da gönüllüler, herkese ücretsiz olarak, Dünya Dilek Günü Rozetleri dağıtacak. Dünya Dilek Gününe özel internet ortamında, Bir Dilek Tut İktisadi İşletmesi tarafından bugün ``gittigidiyor.com`` desteği ile e-müzayede düzenlenecek