Dünya Mutfaklari

#1

Dünya Mutfaklari konusu hakkında yazılan mesajlar

Sponsorlu Bağlantılar
DÜNYA MUTFAKLARI

Son yüzyılda gelişen teknoloji sayesinde haberleşme ve ulaşım kolaylaştıkça farklı kültürler birbirlerini yakından tanıyıp kaynaştılar. İnsanları birleştiren
önemli etkenlerden biri de yiyecekler ve yemekler konusu oldu.

Dünyanın artan nüfusunun besin gereksinimini karşılayabilmek için tarım alanında büyük aşamalar yapılmakta, denizden ve başka kaynaklardan yararlanarak yeni besin maddeleri bulunmaktadır.

Her ülkenin mutfağının temel özelliklerini bulundukları coğrafyanın karakteri belirlemektedir. İnsanlar yaşadıkları bölgeye göre kullanabildikleri yiyecekleri mutfaklarında uygulamışlardır.

Özellikle çeşitli ülkelerden gelen insanların yaşadıkları şehirlerde veya İstanbul, Ankara gibi büyük şehirlerde bu mutfaklardan menülerin sunulduğu restoranlar yer almaktadır. Bazı yemek türleri de sevilip benimsenmekte ve zamanla yerelleşip o bölgenin mutfağında yer almaktadır.

Dünyanın en iyi ve zengin mutfakları arasında sayılan Türk, Fransız, İtalyan, Çin ve Meksika mutfaklarının yanında pek çok ülke mutfağını tek başlık altında topladık. Bu farklı tatları mutfağınızda deneyip beğenmeniz dileğiyle...