Dünyaca ünlü Çini ustası UNICERA'da

Siraç

Yönetici
Admin
Editör
#1

Dünyaca ünlü Çini ustası UNICERA'da konusu hakkında yazılan mesajlar

Sponsorlu Bağlantılar
Dünyaca ünlü Çini ustası UNICERA'da

Sıtkı Usta, Uluslararası Seramik Banyo Mutfak Fuarı kapsamında eserlerini sergileyecek.

23.03.2009

Antik desen ve formları uyguladığı çini çalışmaları ile bütün dünyanın beğenisini kazanan Sıtkı Usta, 1-5 Nisan tarihleri arasında TÜYAP’ta gerçekleştirilecek olan UNICERA 21’inci Uluslararası Seramik Banyo Mutfak Fuarı kapsamında eserlerini sergileyecek.

Çinicilik ve seramik alanındaki çalışmalarını sanatından ödün vermeden sürdüren Sıtkı Olçar, seramik sektörünün en büyük buluşması olan UNICERA Fuarı kapsamında 1-5 Nisan tarihlerinde eserlerini TÜYAP’ta hayranları ile buluşturacak. Sıtkı Usta, eserleriyle kaybolup gitmekte olduğu düşünülen çiniciliğe yeni bir boyut ve dinamizmin yanı sıra sonsuzluk kazandırıyor. Çanakkale seramiklerini de yeni bir yorumla ele alan Sıtkı Usta, geçmişe ait olanı kendi özgün bakış açısıyla yeniden değerlendiriyor.
İznik çiniciliğinin sırrı 300 yıldır çözülemeyen Mercan kırmızısını bulmayı amaç edinen Sıtkı Usta, ilki 1980 yılında olmak üzere yurtiçi ve yurtdışında çok sayıda kişisel sergi açtı. Kendi atölyesinde tasarladığı yapıtları özel kolleksiyon ve müzelerde bulunmaktadır.