Dünyanın En Uzun Köprüsü

NeslisH

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılarİnşa edilmiş en uzun köprü olan Çin'in mega yapısı, trafiğe açıldı.Televizyonda yayınlanan törende, ilk otobüsler köprüden geçerken, körfezde havai fişekler patlıyor ve izleyici kalabalığı alkışlıyordu.
Tören, 35,5 km uzunluğundaki köprünün ortasında yapıldı.İlk normal trafik gece yarısı başladı.Deneme süreci için, tehlikeli kimyasallar taşıyan kamyonların geçişi yasaklanacak.


Köprünün inşası tam 4,5 sene sürdü.Dünyanın en uzun köprüsü unvanında ise, 38,5 km uzunluğunda olan Florida Everglades'deki, Pontchartrain gölü köprüsünün gerisinde kalıyor.

Yeni köprü, Şangay ile Ningbo arasındaki yolu 120 km daha kısaltmak için tasarlandı.​
Çin'in Doğusundaki Finans Merkezi Şanghay'da, Dünyanın Deniz Üzerinden Geçen En Uzun Köprüsü Bugün Resmi Olarak Hizmete Açıldı. Hangzhou Körfezi Üzerindeki İnşa Edilen Köprü, 36 Kilometre Uzunluğunda.Çin'in doğusundaki finans merkezi Şanghay'da, dünyanın deniz üzerinden geçen en uzun köprüsü bugün resmiolarak hizmete açıldı. Hangzhou körfezi üzerindeki inşa edilen köprü, 36 kilometre uzunluğunda. Şanghay ve sanayi kenti Ningbo'yu birbirine bağlayan 120 kilometrelik karayolu üzerinde inşa edilen köprü 6 şeritten oluşuyor. Kasım 2003'te inşaatına başlanılan köprü 11.8 milyar yuan'a (1.7 milyar dolar) mal oldu. Köprünün bir kısmı devlet tarafından inşa edilirken, bir kısmının da maliyetini ülkedeki özel şirketler karşıladı. Köprü, bu sabah saatlerinde trafiğe açıldı. Çin'in ikinci en uzun köprüsü olan Donghai ise Şanghay ile liman kenti Yangshan'ı birbirine bağlıyor. Bu köprünün uzunluğunun ise 32.5 kilometre. Gelişmekte olan ekonomisini 'dev' projelerle süsleyen Pekin hükümeti, ülkenin değişik yerlerinde büyük çaplı inşaatlarına devam ediyor.