Dünyanın ilk LED LCD monitörü

#1
Sponsorlu Bağlantılar
Dünyanın ilk LED LCD monitörü


LCD monitörlerden %30 daha ince ve hafif olan yeni W86, normal CCFL monitörlerden yaklaşık %40 daha az enerji tüketirken, çarpıcı tasarımıyla da göz dolduruyor.

LG Electronics, geliştirdiği, dünyanın ilk LED LCD Monitörü LG W86 ile bilgisayar oyunu tutkunlarını, yepyeni bir döneme davet ediyor. LG W86 LED LCD Monitör, mükemmel görüntü kalitesiyle daha gerçekçi bir oyun deneyiminin kapılarını açıyor.

Enerji tasarruflu arkadan LED aydınlatmasıyla kristal berraklığında görüntü kalitesi sunan W86, olağanüstü dış görünümüyle de bulunduğu her yere kolayca uyum sağlıyor.

Gelişmiş arkadan LED aydınlatma teknolojisine sahip yeni W86, bu sayede hem 20.5mm gibi inanılmaz bir inceliğe sahip hem de çoğu CCFL arkadan aydınlatmalı monitörlerin üçte biri kadar ince ve hafif.LG W86, 22inç ve 24inç, 16:9 konfigürasyon seçenekleriyle, kullanıcıların beğenisine sunuluyor.

LG W86'nın 20.5mm'lik ekranı, kesme mücevher gibi parlayan, yakut kırmızısı bir altlığın üzerine oturuyor. Hemen ekranın altından geçen altın kuşak, monitörü tıpkı bir gerdanlık gibi süslüyor. Ayrıca ekranı çevreleyen hoş, parlak siyah yüzey, temiz, sade bir kontür oluşturuyor.

LG W86, üzerindeki harici kumanda tuşlarına bile özel bir önem verilerek tasarlanıyor. LED aydınlatmalı açma-kapama tuşu, dış çerçeveyi parlak bir mücevher gibi süslerken, diğer kontrol tuşları, çerçevenin içerisine gizlenmiş kırmızı pırıltılarını yalnızca el yaklaştırılınca göz önüne seriyor.W86'nın 4:3 geniş ekran modu, daha eski ekranlar için tasarlanmış olan oyun ve programları destekliyor.2,000,000:1 gibi etkileyici bir dinamik kontrast oranına sahip olan W86, fotoğrafların, filmlerin ve oyunların tüm detaylarını en mükemmel şekilde gözler önüne seriyor. W86, bu eşsiz performansının yanı sıra, normal CCFL monitörlerden yaklaşık olarak yüzde 40 oranında daha az enerji tüketiyor ve civa içermiyor.

Rakipsiz görüntü kalitesiyle fark yaratan W86'nın 22inç ve 24inç modelleri, Full HD 1080p çözünürlük sunuyor. Tüm modellerin tepki süresi ise sadece 2 milisaniye. Modelin sahip olduğu yeni "Auto Bright" özelliği, ekranın parlaklığını odadaki ışığın ve ekrandaki içeriğin parlaklığına göre hassas bir biçimde ayarlıyor. Bu sayede en iyi görüntü kalitesine ulaşıyor, enerji tasarrufu sağlıyor ve göz yorgunluğunu en aza indiriyor.Ekrandaki görüntüyü ve yazıları daha büyük olmaları için daha düşük bir çözünürlüğe geçiren "EZ Zooming" özelliği de yorgun gözler için güzel bir alternatif sunuyor.İki adet HDMI çıkışı, W86'nın en üstün görüntü kalitesinde PC'lere, oyun konsollarına ve Blu-ray cihazlara kolaylıkla bağlanabilmesine olanak tanıyor. Monitördeki 16:9 en-boy oranıyla, geniş ekran filmleri seyrederken, izleme keyfini bozan siyah kuşaklar olmadan ekranın tamamından görüntü veriyor.

LG W86, kullanıcılarına mükemmel bir deneyim sunmak için sıra dışı özellikleri barındırıyor. Sinema modunda, sıradan ekranlarda olduğundan çok daha üstün bir online video seyretme deneyimi yaşatıyor.​