Dutlu Köyü Şavşat Artvin

#1
Sponsorlu Bağlantılar
Dutlu Köyü Şavşat resimleri - Dutlu Köyü Şavşat hakkinda bilgilerDutlu, Artvin ilinin Şavşat ilçesine bağlı bir köydür. Surevan diye de bilinir.


Tarihi

Yeni adı olan Dutlu köydeki dut oranının kişi başına bölümünün fazla olmsıdır. Köyün eski adı olan surevan adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur. 2008 in son aylarında köy adına bi site faliyete geçirilmiştir

Kültür

Köyün gelenek, görenek ve yemekleri hakkında bilgi yoktur.(Bu bilgi yanlışdır.gelenek ve görenekler elbbete vardır.KÖy görgüsuzmu yoksa geleneksızmidir.Böyle yalan bilgiler yazılamaz kabul etmiyorum.Köye ziyarette bulunmayanlar veya yaşamayanlar bunu yazamazlar.beyler çok ayıp.Düzeltme yapan Resul Zengin Şavşat Meydancık Beldesine Bağlı Bir Köydür.

Coğrafya

artvin iline 89 km dir şavşat ilçesine 29 km olan köyün faliyetleri çoktur

İklim

Köyün iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir.

Nüfus

Yıllara göre köy nüfus verileri
2007
2000 545
1997 340

Ekonomi

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.

Muhtarlık

Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.

Seçildikleri yıllara göre köy muhtarları:

2006 - Selahat Çermik
2004 - Mursel Altun
1999 - Mursel Altun
1994 - Nevfer Aydın
1989 - Selahat Çermik
1984 - Selahat Çermik
1979 - Zekeriya Torun
1974 - Evhat Bey Özcan

Altyapı bilgileri

Köyde ilköğretim okulu vardır fakat okul 2004 yılı itibariyle kapanmıştır. Köyün içme suyu şebekesi ve kanalizasyon şebekesi yoktur. Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.Kaynak : Vikipedi, özgür ansiklopedi
Kaynak : Yerel Net

Köyünüze Ait Bilgi ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz