Duygu Yetiş - Duygu Yetiş Kimdir? - Duygu Yetiş Hakkında

#1
Sponsorlu Bağlantılar
Duygu Yetiş
Doğum Yeri : İstanbul
Doğum Tarihi : 1984
Eğitimi: Haliç Üniversitesi Konservatuar Tiyatro Bölümü

6 yıldır kamera önünde. Tatlı Hayat, Evli ve Çocuklu, Yağmur Zamanı, Annem dizilerinden sonra şimdi Kış Masalı dizisinde rol alıyor. Bunun yanı sıra çeşitli reklamlarda yer alıyor.

1984 yılında doğan Duygu Yetiş, ilk kez 2002 yılında “Tatlı Hayat” dizisi ile kamera önüne geçti. Daha sonra “Evli ve Çocuklu” dizisinde rol alan oyuncu dizide evin şımarık ve sorumsuz kızını canlandırdı. “Yağmur Zamanı” dizinde yetimhane de büyüyen Merve karakterine hayat veren, Duygu Yetiş, 2006 yılında malesef uzun soluklu olamayan “Gülpare” dizisinde rol aldı.
Duygu Yetiş‘in asıl çıkışı 2007 yılında Kanal D‘de yayınlanmaya başlayan “Annem” dizisi ile oldu. Dizide canlandırdığı Gonca karakteri onun geniş çevrelerce tanınmasını sağladı. Hata dizi de oynadığı karekterin Lisede okurken hamile kalması medyada çok tartışıldı.
2009 yılında yeni sezonda Atv‘de yayınlanmaya başlanan “Kış Masalı” dizisinde Dağlı Güzeli Esmer’i canlandıran Duygu Yetiş‘e, Cemal Hünal ve Fırat Çelik eşlik ediyor.

Duygu Yetiş, piyasanın çok değiştiğini söylüyor: "Bundan dört yıl önce dizilere oyuncu seçiminde bekleyen 3-4 kişi olurdu. Artık odalar dolusu insan oluyor. Bu kadar insanın arasından sıyrılmak çok zor. Gece yarısına kadar veya sabahın köründe çalışabiliyorsunuz. İnsanın biraz da kendine güveni olması gerekiyor. İlerde hem oyunculuk, hem grafikerlik yapmak istiyorum."

Filmografisi:

  • Tatlı Hayat - 2002
  • Evli ve Çocuklu -
  • Yağmur Zamanı - Merve
  • Gülpare - 2006
  • Annem - 2007
  • Kış Masalı - 2009 - Esmer
Kaynak: Dizler.com
 

Son düzenleyen: Moderatör: