Edirne Sınır Kapıları

#1
Sponsorlu Bağlantılar
Kapıkule Sınır Kapısı

Kapıkule Sınır Kapısı, Türkiye'den Bulgaristan'a ve Bulgaristan'dan Türkiye'ye giriş ve çıkışın yapıldığı yurdumuzun önemli ve yoğun hudut kapılarından biridir.

Pazarkule Sınır Kapısı

Pazarkule Sınır Kapısı, Türkiye'den Yunanistan'a ve Yunanistan'dan Türkiye'ye kara yolu ile giriş ve çıkışın yapıldığı hudut kapılarından biridir.

Hamzabeyli Sınır Kapısı

Bakanlar Kurulu'nun 22.11.2004 tarih ve 8117 sayılı kararı ile kurulan ve 19.06.2005 tarihinde Başbakanımız tarafından resmi törenle açılan Hamzabeyli Sınır Kapısı ülkemizin Avrupa'ya açılan dört sınır kapısından biridir. İlimizin kuzeyinde Lalapaşa İlçesi'nin sınırları içerisinde bulunmaktadır. Edirne şehir merkezine yaklaşık 40 km uzaklıkta 60 dönüm arazi üzerine kuruludur.Uzunköprü Sınır Kapısı

Uzunköprü Sınır Kapısı, ülkemizden Yunanistan'a açılan demiryolu kapısıdır. 2001 yılında Uzunköprü Sınır Kapısı'ndan 7.268 kişi giriş, 7.528 kişi çıkış yapmıştır.

İpsala Sınır Kapısı

İpsala Sınır Kapısı, Türkiye'den Yunanistan'a ve Yunanistan'dan Türkiye'ye kara yolu ile giriş ve çıkışın yapıldığı yurdumuzun önemli ve yoğun hudut kapılarından biridir.