Ekinciler Köyü Mudurnu Bolu

KaRDeLeN

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar
ekinciler köyü bilgileri - ekinciler köyü resimleri - ekinciler köyü tanıtımEkinciler, Bolu ilinin Göynük ilçesine bağlı bir köydür.

Tarihi

köyün eski adı saraçlar sonradan ekinciler olarak değiştirilmiştir.eskiden köyde ayakkabı tamirciliğiyle uğraştığı için saraçlar adını almıştı.kepez doğruk ve yeni mahalle olarak 3 adet mahallesi vardır.
Kültür

Köyün gelenek, görenek ve yemekleri hakkında bilgi yoktur.
Coğrafya

Bolu iline 126 km, Göynük ilçesine 26 km uzaklıktadır.
İklim

Köyün iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir.
Nüfus
Yıllara göre köy nüfus verileri
2007
2000 253
1997 250
Ekonomi

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır. köyümüzde tarımsal kalkındırma kooperatifi bulunmaktadır halen köyün ve dereiçi bölgesinin sütlerini pazarlamakta yem ve tohum ihtiyaçlarını temin etmektedir şuan basri aydoğan koop başkanı tel:0374 4621284 ayrıca taşıyıcılar kooperatifi var.şu an okul servisi ve taraklı göynük arasında taşımacılık yapıyorlar.köyümüzde bir adet mehmet ünlüuysala ait kereste biçme atölyesi var . tavukçulukta köyümüzde var toplam kapasite yaklaşık 170 000 edet civarındadır ayrıca balcı ali çetin arıcılıkla uğraşmaktadır
Muhtarlık

Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.


Altyapı bilgileri

Köyde ilköğretim okulu vardır. Köyün içme suyu şebekesi vardır ancak kanalizasyon şebekesi yoktur. Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.


kaynak
yerel net
vikipedi özgür ansiklopediköyünüze ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz