Ekinoks ve baharın başlangıcının etkileri

Dine

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Ekinoks ve baharın başlangıcının etkileri


.

20 Mart saat 19.32’den itibaren Güneş Koç burcunda parlamaya başladı. İlkbahar ekinoksu olarak adlandırılan bu göksel olay sizi nasıl etkileyecek?

Bir süre önce Koç burcuna geçiş yapan Merkür ve Venüs gezegenleriyle birlikte Güneş’in de Koç’a girmesi, Koç burcu özelliklerinin güçlü bir şekilde hissedilmesini sağlayacak. Aslında Güneş’in Koç burcuna girdiği “21 Mart” kuzey yarıkürede gece ve gündüzün birbirine eşitlendiği önemli bir göksel olayı işaret ediyor.

İlkbahar ekinoksu olarak adlandırılan bu özel gün, doğanın uyanışını ve bereketi sembolize ettiği için tarih boyunca birçok toplum tarafından çok önemsenmiş. Sümerliler’den bu yana, doğanın sunduğu nimetlere teşekkür etmek amacıyla törenler düzenlemiş ve doğanın nimetlerini cömertçe sunması için kutlamalar yapılmış.

Anadolu’da da bu eski gelenek sürmekte ve nevruz adıyla anılan bugün şenliklerle ve törenlerle kutlanmaktadır.

Her türlü girişim için çok uygun şartlar oluşabilir.

Aslında toprağın yeşillendiği, ağaçların çiçeklendiği, Güneş’in yeryüzünü ısıtmaya başladığı 20 Mart-20 Nisan tarihleri arasında doğan Koç çocukları da içine doğdukları zamanın özelliklerini taşımaktadırlar.

Canlı, istekli, neşeli, heyecanlı, cesur ve sıcakkanlı..

Bu yıl 20 Mart’ta başlayan Koç dönemi 20 Nisan’a kadar sürecek. Bu dönemde yeni başlanacak her türlü girişim için çok uygun şartlar oluşabilir. İlişkiler, iletişim gibi konularda hareketlilik artarken, zihin faaliyetleri yükselebilir. Başlanılan işler hızlı bir şekilde sonuçlanabilir.

Mars’ın bitip tükenmek bilmeyen enerjisiyle harekete geçirmek istediğiniz her türlü konuda çalışmalarınızı fazla düşünmeden başlatabilirsiniz. Ancak bu dönemde acelecilik yüzünden yanlış kararlar verilebilir. Dikkatsizlik ve sabırsızlık artabilir.

Gökyüzünün bu konumundan olumlu biçimde etkilenen burçlar başta Koç olmak üzere Aslan ve Yay. İkizler ve Kovalar da olumlu etkiler altında olacak. Koç burcunun karşısında yer alan Terazi ise biraz kritik konumda.

Olumsuz etkilerin yanında olumlu etkiler de alıyor. Gökyüzünden sert etkilenenler ise, Yengeç ve Oğlaklar. Bu dönemde ilişkiler, iş, ev ve aile konusunda zorlayıcı gelişmelerle karşılaşabilirler.


Türkiye bu dönemde nasıl etkilenecek?

Ülkeler astrolojisinde Ortaçağ’dan beri astrologların kullandığı tekniklerden biri olan ve Güneş’in tam Koç burcuna giriş yaptığı ana göre çıkartılan ingress haritalar sayesinde o yıl yaşanacak olaylar hakkında bir yorum yapmak mümkündür.

Türkiye için 20 Mart’ta Güneş’in Koç burcuna geçtiği ana göre çıkartılan Koç giriş( ingress) haritasında, Terazi burcunun yükselmesi önümüzdeki üç ay boyunca dış ilişkiler konusunda sert ve mücadeleci tavırların öne çıkacağını anlatıyor.

Aslında 20 Mart’ta Güneş’in Koç burcuna geçişiyle birlikte 2009 Ekimi’nden beri devam eden sert etkiler, iyice görünür hale gelebilir.

Terazi’nin yöneticisi Venüs ise açık düşmanlıklar, dış ülkeler, anlaşmalar ve hukuksal konularla ilgili 7. Evde yerleşmiş konumda ve oldukça sert açılar alıyor. Bu da önümüzdeki dönemin Türkiye açısından zorlayıcı etkilere çok açık olduğunun bir göstergesi.