Ekrem Yavaş Kimdir - Ekrem Yavaş Biyografisi

#1
Sponsorlu Bağlantılar
Ekrem Yavaş Biyografisi
Ekrem Yavaş Özgeçmişi
Ekrem Yavaş Hayatı

Ekrem YAVAŞ (1970 - )05 Haziran 1970 tarihinde Sındırgı’da doğdu. İlköğrenimini Aslandede Köyünde başlayıp Sındırgı Kurtuluş İlkokulunda bitirdi. Orta ve lise tahsilini, Sındırgı Lisesinde tamamladı.

Lise yıllarında özellikle Edebiyat ve sözel alana ilgi duydu, bu ilgisi Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesinde devam etti. Bu üniversitenin coğrafya bölümünü 1988-1992 yıllarında tahsil etti. Öğrenim gördüğü yıllarda baba mesleği olan “halıcılığa” ilgi duydu ve kendi masraflarını çalışarak çıkardı. Bu ilgisi onu ilerleyen zamanda Yağcıbedir halıcılığı konusunda bir işletme sahibi yaptı.

1995 yılında, Diyarbakır Nevzat Ayaz Anadolu Lisesinde Coğrafya Öğretmeni olarak Milli Eğitim Bakanlığında öğretmenlik görevine başladı. Öğretmenlik görevi Sındırgı Düğüncüler Köyü İlköğretim Okulu ve Sındırgı Cumhuriyet İlköğretim Okulunda devam etti. Aktif bir öğretmenlik hayatı olan Yavaş; İzcilik, sportif etkinlikler ve sosyal alanda birçok faaliyette bulundu.

Ticari olarak uğraştığı El Dokuma Halıcılığı ayrı bir duyarlılıkla ve titizlikle yürüten Ekrem YAVAŞ, Yağcıbedir halıcılığının marka olması, her alanda bu ismin yaşaması, Sındırgı’nın ismini duyurabilecek en önemli öğenin Yağcıbedir Halısında olduğuna inanmaktadır. Halıcılığın bir kültür ve bir hayat tarzı olduğunu her fırsatta dile getirmektedir.

Toplumsal olaylara duyarlılığı onu siyasetin içerisine itti.28 Mart 2004 Yerel Seçimlerinde Sındırgı’da Adalet ve Kalkınma Partisinden Belediye Başkanı adayı oldu. Bu seçimde Belediye Başkanı olan Ekrem YAVAŞ, aktif ve hareketli yaşam tarzını burada da devam ettirmektedir. Sındırgı’nın Yağcıbedir Halısı ile bir marka ve Jeotermal kaynaklarla da Turizm Merkezi olması yönünde bir Strateji ile gelecek yarınlara doğru çalışmaktadır. Sındırgı’nın tarihinde en genç Belediye başkanı olan Ekrem YAVAŞ evli ve 2 erkek 1 kız çocuk babasıdır.