Elektromanyetik Daimi Güç Üreteçleri

DeMSaL

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Elektromanyetik Daimi Güç Üreteçleri - Elektromanyetik Daimi Güç Üreteçleri Video - Elektromanyetik Daimi Güç Üreteçleri NedirMıknatıs kutuplarının doğal çekme ve itme momentum enerjisini kullanarak elektrik üretmek amacıyla geliştirilen bir elektromanyetik projesidir.

Proje 2 ana farklı şekilde değerlendirilmektedir.

Hareketli manyetik momentum etki üreteci

manyetik mıknatısların çekim alanı doğrusallık arz ettiği için ! fiziksel harketliliğin devamlılığı çok sınırlı bir fikiziksel alan içerisinde kalmaktadır. bu açında daimi hareket doğrusallığının oluşabilmeksi için dairesel bir eksenin olması esastır.
şu anki sahip olduğumuz teknoloji sadece hareketlilikten ötürü oluşan fiziksel enerjiyi doğrusal kuvvet olarak kontrol edebildiğinde (yöneldirildiğinde) bunu bir jeneratör sayesinde elektirik enerjisine çevirebilmektedir.


Hareketsiz manyetik daimi doğru akım üreteçiçalışma mantığının anlaşılabilinmesi için basitçe uygulanabilir bir deney örneği

endüstriel açıdan kullanılabilinir olması için 50~60 hz yani saniyede manyetik akımı 50 ila 60 kere kesen bir elektro manyetik devre elemanı ile kullanıldığı zaman 50 watt gücündeki bir ampülü daimi olarak yakabilmektedir.

Ana ve yardımcı malzemeler

manyetik alanı standart ve yüksek güçte doğal veya sentetik güçlendirilmiş mıknatıslar
bobin
kondansatör ( kapasitör ) { zamanlamalı enerji atmala geçiktiricileri }

Çalışan projeler uygulamaları

hayata geçirilmiş ama endüstriel anlamda şu an için uygulama bulamamıi düşük seviyeli uygulama alanı bulmuş projelerin uygulama görüntüleri

Çalışan projeler uygulamaları videoları

Patent bilgileri

hareketsiz manyetik daimi doğru akım üreteçi patent ve şema bilgileri

Patent bilgileri