Epson son teknoloji ürünleri...

Dine

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Epson Sign İstanbul Fuarı’nda son teknoloji ürünlerini sergiledi…
Baskı çözümleri ve dijital görüntüleme alanının öncü markası Epson, bu yıl 11’incisi düzenlenen Uluslararası Açıkhava Reklamcılığı Fuarı Signİstanbul’daydı…

TÜYAP Fuar Merkezi’nde gerçekleşen fuarda geniş formatlı yazıcı serisinin en yeni cihazlarını ziyaretçilerin kullanımına sunan Epson, dünya pazarında bir ilk olan beyaz mürekkepli yazıcısı Stylus Pro WT7900’ün çok yakında Türk kullanıcısının karşısında olacağı müjdesini verdi. Epson Türkiye Prografik Kanal Müdürü Çağdaş Sevgen, fuarda ziyaretçilerin test etme imkanı da bulduğu B1100 ile ofis içinde alınan baskıların da artık büyük ve yarı profesyonel kalitede, daha hızlı hale geldiğinin altını çizdi. Epson Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Bölgesi Geniş Formatlı Baskı Çözümleri Müdür Yardımcısı Akiyo Oba ise, ekonomik fiyatları ve son teknolojiyi takip eden özellikleriyle Epson, A3+ kategorisinde de çıtayı yükselttiğine işaret etti.

Baskı ve dijital görüntüleme alanının öncülerinden Epson, reklamcılık, matbaa ve baskı dizaynı sektörünün en büyük platformlarından 11. Uluslararası Açıkhava Reklamcılığı Signİstanbul Fuarı’nda, geniş formatlı yazıcılarında ortaya koyduğu son teknolojiyi tanıttı. Fuara bu yıl ilk kez katılan Epson, geniş formatlı yazıcılar kategorisinde geliştirdiği en son teknolojiye sahip ürünleri, Stylus Pro GS6000 ve Stylus Office B1100’ü fuar katılımcılarına sundu. Epson Türkiye Müdürü Sevil Kanat ve Prografik Kanal Müdürü Çağdaş Sevgen’in de sektörün profesyonelleriyle bir araya geldiği fuar için, Epson Müşteri İlişkileri Müdürü Yuken Tanabe ve Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Bölgesi Geniş Formatlı Baskı Çözümleri Müdür Yardımcısı Akiyo Oba da Türkiye’ye geldi.

Epson Müşteri İlişkileri Müdürü Yuken Tanabe, teknoloji üreticisi Epson’un yeni hizmet ve çözümlerini özetlerken, özellikle pet şişe, kutu gibi ambalajlı ürünlerin üstüne baskı yapma imkanı sunduklarının altını çizdi. Bunun kullanıcıya en geniş renk yelpazesine, her boyuttaki ambalaja baskı imkanı verdiğini belirten Tanabe, sözlerini şöyle sürdürdü: “Aynı zamanda, entegre Epson SpectroProofer sayesinde, mükemmel ve tutarlı prova baskı sonuçları alınabiliyor. Yeni ürünlerimizden Stylus Pro WT7900 yazıcımız, ambalaj provası ve numune üretim için mükemmel çözümler sunuyor.”

Çevreye duyarlı eko-solvent mürekkep kullanan Stylus Pro GS6000 yeni bir çığır açtı !
Epson standında ön plana çıkan ürünlerden biri de yeni eko-solvent mürekkep Epson UltraChrome GS kullanan 162 cm’lik geniş format yazıcı Epson Stylus Pro GS6000 oldu. Hem indoor ve outdoor ortamlarda baskı seçeneği sunan ürün, kullanıcısı için esnek bir üretim çözümü ve çok sayıda ticari uygulama imkanı sunuyor. 950 ml’lik kartuşlarda sunulan eko-solvent tipi UltraChrome GS mürekkep 8 renk seçeneği ile sürdürülebilir ve yüksek kaliteli baskı yapıyor. Özellikle markalı baskı uygulamalarında kullanımı önerilen Epson Stylus Pro GS6000 çok geniş bir renk paleti sunmasının yanı sıra mürekkebinde çevreye zararlı nikel gibi maddeler içermiyor.

Daha büyük ve daha hızlı ofis baskılarınız için yepyeni bir çözüm; Stylus Office B1100
Epson fuar standında sergilenen ve profesyonel kullanıma dönük geniş formatlı yazıcıların yanı sıra ofis baskıları için büyük kolaylık sağlayacak bir başka ürün de sunuldu: Epson Stylus Office B1100… Hızlı bir ofis yazıcısı olan B1100, A3 ve daha küçük boyutlarda baskı almayı sağlıyor. Bu özelliğiyle yazıcı, ofis içinde bile yüksek kalitede yarı-profesyonel sonuçlar ortaya çıkarabiliyor. Boyut konusunda büyük bir özgürlük ve esneklik sağlayan cihaz, dakikada 30 siyah-beyaz, 17 renkli baskı alabiliyor. A4 baskı alımında ise lazer benzeri bir kalitede sonuç verirken, dakikada 13 siyah-beyaz ve yaklaşık 6 renkli çıkış alıyor. Detaylı fotoğraf ve karmaşık doküman baskılarında etkili olan B1100, Epson Mikro Piezo kafası ile çalışıyor. DURABrite Ultra Ink ile kullanıldığında ise grafiklerinizi, inanılmaz canlı renklerde yansıtıyor. Yüksek kapasiteli mürekkep kartuşu sayesinde tasarruf da sağlayan yazıcı, düşük enerji kullanarak çevreye duyarlı çalışıyor.

Grafik baskı teknolojisinde dünyada bir ilk: Beyaz Mürekkep!
Epson Türkiye Prografik Kanal Müdürü Çağdaş Sevgen, çizgi altı ve ambalaj endüstrisinde prova baskı için özel olarak geliştirilip tasarlanan Epson Stylus Pro WT7900’ün de çok yakında Türk kullanıcısıyla buluşacağının müjdesini veren Çağdaş, Epson’ın geniş formatlı inkjet yazıcılar kategorisine katılan en şaşırtıcı teknolojiyi ortaya koyduğunu vurguluyor. Stylus Pro WT7900’ün, sofistike bir renk yönetimi, kontrolü ve tekrar üretimleri için geniş bir renk yelpazesi sunduğunu anımsatan Sevgen, şöyle konuştu:
“Yazıcı, esnek film, kağıt ve metalik malzemeler üzerinde titiz çalışarak, prova baskıda bile kaliteli sonuçlar elde edilmesini sağlıyor. Numune üretimler ve son onay provaları için ideal olan Stylus Pro WT7900, 9-renk Epson UltraChrome HDR (Yüksek Dinamik Renk Yelpazesi) mürekkebi ile beyaz renk tonlarında yoğunluk sağlıyor ve prova baskı uygulamalarında oldukça önemli renk ayrıntılarını verebiliyor. Yüksek kartuş kapasitesi bulunan yazıcı ayrıca, Epson’ın yeni LUT teknolojisi sayesinde ve RGB-CMYK yardımıyla renk röprodüksiyonunu da geliştiriyor.”