Erkekler neden ve ne zaman yalan söyler

#1
Sponsorlu Bağlantılar
Bazı erkekler hiç yalan söyleyemez, hemen gözlerinden, hal ve hareketlerinden anlaşılır. Bazıları da kendi kişilik değerlerini artırma amacıyla zararsız yalanlar söylerler.

İşte erkeklerin en sık söylediği yalanlar
* Statü yalanı: Erkekler olayları biraz şişirmeye meraklı. En büyük arabalar onların, en önemli işyerlerinde onlar çalışır. Bu gösteriş hevesi, kendilerini başkalarıyla kıyaslama düşüncesinden kaynaklanıyor.

* Yetenek yalanı: Hiçbir bilgileri olmasa da, erkeklerin yüzde 84"ü her konu hakkında bilgi sahibiymiş gibi davranıyor. Kendilerini sorun çözme konusunda yetenekli görüyorlar.

Korku ve endişelerini gizler...

* Duygu yalanı: "Bir problemin mi var?" erkeklere sorulduğunda, genelde "Hayır, yok!" derler. Zaaflarının açığa çıkmasını istemediklerinden.

* Korku yalanı: Erkekler, cesur olmaları gerektiğini sanırlar. Onun için korkularını ve fobilerini saklarlar.

* Tembellik yalanı: Yaptıkları her şeyi abartılmış gerekçelerle savunmaktan oldukça hoşlanırlar. Böyle davranmalarının başlıca sebebi ise; yaptıkları her şeyin bir anlamı olmasını istemeleri.

* Kaytarma yalanı: Uzun süreli tartışmalardan kaçmak için, soruları hemen kısa bir "Evet" ile cevaplandırırlar. Örneğin "Beni halen seviyor musun?" veya "Bu elbise bana yakıştı mı?" sorularını.