Erkunt Traktör 'Kısmet 55'i yarın tanıtacak

#1

Erkunt Traktör 'Kısmet 55'i yarın tanıtacak konusu hakkında yazılan mesajlar

Sponsorlu Bağlantılar
Erkunt Traktör Sanayi A.Ş Genel Müdürü Zeynep Erkunt Armağan, yazılı açıklamasında, ''Kısmet 55''in, düşük beygir gücünde olmasına rağmen hem yüksek performansı hem rakiplerine göre yüzde 50'ye varan yakıt tasarrufu hem de uygun fiyatı ile ilk kez Ege'li çiftçilerle tanışacağını belirtti.
Üretime başladıklarında 60 ve 80 beygir gücü arasında traktör üretme kararı aldıklarını dile getiren Armağan, şunları kaydetti:
''Biz rüştümüzü önce 60-80 beygir arası traktörlerde ispat ettik. Çiftçimizin güvenini, sektörde bilinmeyen bir isim olarak kazanmak kolay değildi, biz bu güveni 2 yıl gibi kısa bir sürede kazandık.
Ürün gamımızı büyütmeyi düşündüğümüzde de sırada bekleyen ilk model Türk çiftçisinin çok önem verdiği 50 beygir sınıfı modeli oldu.
Bu ürünün de mutlaka Erkunt kalitesinde ve gücünde, ancak çiftçinin büyük kesimine hitap edecek bir fiyat seviyesinde olması yani ekonomik olması lazımdı.
Çiftçimizin küçük traktörden beklentilerini, mevcut traktörlerindeki eksiklerini anladık ve bu verileri tasarım çalışmalarımızda yol gösterici olarak kullandık.''
Kısmet Grubu traktörler için 2 yıla yakın tasarım ve Ar-Ge çalışması yapıldığını, yatırım toplamının 1,5 milyon dolar olduğunu belirten Armağan, ''Türkiye'yi ve özellikle sektörümüzü de derinden etkileyen küresel krize rağmen çalışmalarımıza ve yeni ürüne yaptığımız yatırıma ara vermedik'' dedi.
Erkunt Traktör Sanayi A.Ş, 1 dönüm araziyi 9 dakikada ve 0,89 litre yakıt sarf ederek sürdüğü noter huzurunda belgelendiği bildirilen ''Erkunt Kısmet 55''i, Türkiye tanıtımı için 19-22 Kasım 2009 tarihleri arasında İzmir Kültürpark'ta gerçekleşecek ''5. Uluslararası Tarım, Sera ve Hayvancılık Fuarı'nda, ilk kez Ege'li çiftçilerle buluşturacak.
AA