Ernst Kaltenbrunner Kimdir - Ernst Kaltenbrunner Biyografisi

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Ernst Kaltenbrunner Kimdir - Ernst Kaltenbrunner Resimleri - Ernst Kaltenbrunner Biyografisi - Avusturyalı Avukat Ernst KaltenbrunnerErnst Kaltenbrunner (d. 4 Ekim 1903, Ried im Innkreis, Avusturya - ö. 16 Ekim 1946, Nürnberg, Almanya), Avukat, Nazi Almanyası'nda Profesör Doktor, General ve Nazi Partisinin önde gelenlerindendi.Ried, Avusturya doğumlu Kaltenbrunner, bir avukatın oğluydu. Linz devlet lisesinde ve Graz Üniversitesi'nde eğitim gördü. 1926 yılında Linz ve Salzburg'da avukat olarak çalıştı. Kaltenbrunner çok uzun boylu bir adamdı, "(2.01 cm) yüksekliğindeydi. Öğrenci olduğu yıllarda düello sırasında yüzüne gelen derin yara izleri vardı ancak bazı kaynaklara göre, bu izler düello değil, aslında bir alkol bağlantılı araba kazası sonucu idi.

Kaltenbrunner 1932 yılında Avusturya'da Nazi Partisinin ve SS katıldı. O Ocak 1934 yılında Gauredner (belediye konuşmacısı) ve SS Tümeni VIII Hukuk Müşaviri (yasal danışman) idi. 11 Eylül 1938 günü SS Brigadeführer rütbesine terfi etti. 1938 den sonra Reichstag'ın bir üyesiydi.

Nisan 1941 yılında Tümgeneralliğe terfi etti. Haziran 1942'de öldürülen Reinhard Heydrich yerine RSHA Başkanı olarak atandı.

Ernst Kaltenbrunner II. Dünya Savaşı sonunda Sovyet Kızıl Ordu'sunun Almanya’ya çok yaklaştığı sırada bütün toplama kamplarındaki esirlerin ölüm emrini verdi. 12 Mayıs 1945 tarihinde bir devriye sırasında Amerikalılar tarafından yakalandı ve tutuklandı.yakalanıp Nürnberg mahkemeleri'nde yargılandı. Birçok insanın ölümüne sebep olduğu ve insanlığa karşı suç işlediği için 19 Ekim 1946 yılında asılarak idam edildi.