Eskice Köyü Merkez Çorum

KaRDeLeN

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar
eskice köyü bilgileri - eskice köyü tanıtım - eskice köyü resimleriEskice, Çorum ilinin Merkez ilçesine bağlı bir köydür.

Tarihi

Eskice köyün tarihçesi:Eskice köyünü ilk kuranlar şu kabilelerden oluşuyor. 1.Karaoglanlar 2.Yumukogulları 3. İsaoğulları(Yani pırıtlılar)4. Mehmetoğulları 5. İsmailoğullari 6.şabanoğulları ve daha sonra diğer kabileleri görüyoruz.
Coğrafya [değiştir]

Çorum merkezine 19 km uzaklıktadır. yürü yürü bitmiyo...kaz kez yûrûdûnûz.
İklim

Köyün iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir.
Nüfus
Yıllara göre köy nüfus verileri
2007
2000 1672
1997 1408
Ekonomi

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.
Muhtarlık

Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.

Seçildikleri yıllara göre köy muhtarları:
Seçim Yılı Muhtar
2009 Haci Ali ALTUNORS
2004 Haci Ali ALTUNORS
1999
1994 Huseyin YILDIZ
1989 Huseyin YILDIZ
Altyapı bilgileri

köyümüzün eski muhtarı merhum hüseyin yıdız ın yoğun çabaları ve çalışmaları sayesinde Köyde ilköğretim okulu vardır. Köyün yeterli içme suyu şebekesi vardır köy konağmız(sağlık evimiz)köyümüzün ikinici yeni bir camisiyapılmıştır.tek bir sabit telefonu varken köyümüze santral yoğun uğraşlar sonunda alınmıştır(bu uğraşıları veren merhum hüseyin yıldızın hizmetlerini unutmayacağız ve allah cc kendinden razı olsun) kanalizasyon şebekesi vardir.(yeni muhtar Haci Ali ALtunors tarafindan yaptirilmasi saglanmistir)( Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. [ Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.


köyünüze ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz