Fantastik Dörtlü (Fantastik Dörtlü Kimdir - Hakkında)

#1
Sponsorlu Bağlantılar
Fantastik Dörtlü (Fantastik Dörtlü Kimdir - Hakkında)

Fantastik Dörtlü (Fantastik Dörtlü Kimdir - Hakkında)

Marvel Dünyası'nın en ön plandaki çizgiromanlarından olan Fantastic Four'un bu dünyadaki yeri ayrıdır. Diğer pek çok süper kahramanın aksine Fantastic Four üyeleri genellikle uzaydan ya da başka boyuttan gelen tehlikeler gibi daha "büyük" çaptaki tehditlere karşı dünyamızı savunurlar. Bu gruptakilerin Avengers ve X-Men ekiplerinden farklı olarak birbirleriyle daha sıcak ve samimi ilişkileri vardır. Bu da onları bir ekipten çok bir aile yapar.
Gerçek Adları:
1-Richard Reeds
2-Sue Richards
3-Johhny Storm
4-Ben Grimm
Durumları: Mutasyon geçirmiş insanlar
Yardımcı Kişiler: Örümcek Adam
Düşmanları : Galaktus , Dr. Doom
Takma İsimleri : 4 , Muhteşem Dörtlü

Güç ve Yetenekler :
Grubu oluşturan 4 kahraman bir deney için uzaya çıktıklarında kozmik ışınlara maruz kalırlar , Dünyaya düştüklerinde her birir farklı yetenekleri olduğunu fark eder. Richard Reeds ( Bay Fantastik) vücudunu istediği gibi esnetebilme özelliğine sahiptir.
Sue Richards ( Görünmez Kadın) güç alanları yaratabilme ve görünmezlik gücüne sahiptir.
Johnny Storm ( Alev Adam) vücudunu alevlerle sarma ve uçabilme yeteneğine sahiptir.
Ben Grimm ( Yaratık) inanılmaz bir güç ve dayanıklılığa sahiptir.
Geçmişi:
Fantastic 4 bir grup bilim adamı olan Sue , Richard Ben ve Johnny’nin bilimsel bir deney için uzaya çıkıp kozmik ışınlara maruz kalan grup dünyaya döndüğünde farklı güçlere sahip olduklarını fark ederler. Pek çok kahramanın aksine muhteşem dörtlü kimliklerini saklamak için hiçbir zaman uğraşmadılar. Topluluk arasında bir ünlü statüsündedirler. Birbirleriyle yakın bir aile ilişkisi içerisindedirler. Sue ve Richards evlidir Johnny ise Sue’nun erkek kardeşidir , Ben için yakın bir aile dostudur diyebiliriz. Kahramanlarımız genelde birbirleriyle uğraşırken süpergüçlü bir kötü kahramanın ortaya çıkmasıyla olaya müdahale ederler önce teker teker saldırıp yenilirler ancak beraber saldırdıklarında Sue’nun güç alanı, Johhny’nin alevi , Ben’in gücü ve Richard’ın esnekliğini kullanarak önlerine çıkan zorlukları aşarlar ve hikayenin sonunda güzel mutlu bir aile tablosu çizerler. Bu aile tablosu açısından süper kahraman dünyasında tekdirler ve İncredibles’da bu aile kavramını onlardan ilham almışlardır.