Fatih İlköğretim Okulu Korkuteli Antalya

SeLeN

Yönetici
Editör
#1

Fatih İlköğretim Okulu Korkuteli Antalya konusu hakkında yazılan mesajlar

Sponsorlu Bağlantılar
Antalyadaki İlköğretim Okulları Tanıtımı - Fatih İlköğretim Okulu Hakkında - Fatih İlköğretim Okulu Tanıtım - Fatih İlköğretim Okulu Resimleri - Fatih İlköğretim Okulu İletişim Bilgileri - Antalya Korkuteli'deki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri


OKULUMUZ TARİHÇESİ


Okulumuzun arsası 1900 yılında askerlik için Bulgaristan'a giden ve orada kalan Sadık ve Ahmet kardeşlerin mirasçıları tarafından okul yeri olarak ilçe halkına teberru edilmiştir.

1916 yılında kasabaya okul yapılması için Antalya Mutasarrıflığınca (Mutasarraf Sabur Sami) Kaza Kaymakamı Filibeli Ahmet Talat Bey'e emir vermiş,Kaymakam kazanın ileri gelen kişilerle bir dernek kurarak okulun yapım işine başlamıstır.

Fatih İlköğretim Okulu Antalya Korkuteli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Fatih İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Fatih İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Fatih İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Fatih İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Bulunduğu Yer: ANTALYA / KORKUTELİ

Adı: FATİH İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: Aşaği Pazar Mh. Şehit Yilmaz Gencer Cd.

Telefon Numarası: 2426436390

Faks Numarası: 242643246

E-mail Adresi: 268831@meb.k12.tr

Web Adresi: Korkuteli Fatih İlköğretim Okulu
http://okulweb.meb.gov.tr/07/10/2688.../SlideShow.swf

Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr
Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz