Fatih İlköğretim Okulu Sarıcakaya Eskişehir

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Fatih İlköğretim Okulu Sarıcakaya Eskişehir

Fatih İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Okulumuz 1933 yılında Burnaklar İlkokulu adıyla üç derslikli olarak eğitim öğretime açılmış, 1958 yılında Sarıcakaya Merkez İlkokulu adını almış, Derslik sayısı beşe çıkarılmıştır. 1985 yılında okulumuz bünyesinde anasınıfı açılmıştır. 1986 yılında derslik sayısı 10’a çıkarılmıştır. 1996 – 1997 Öğretim Yılında Sarıcakaya Lisesi ile bina değişikliği yapılmış olup halen “Fatih İlköğretim Okulu “ olarak eğitim öğretime devam etmektedir.

MİSYONUMUZ….

Bütün öğrencilerimizin öğrenmeyi öğrenmelerini, onların eğitimli, bilgili, becerikli, girişken, karşısındaki insanların haklarına saygılı, kendine güvenen bireyler olarak Türkiye’nin üretken gücünün temel taşları olmaları için çalışıyoruz.
Öğrencilerimizi, içinde bulunduğumuz çağın imkânlarını kullanarak, bilgiye ulaşabilen , bilgiyi yerinde ve müspet olarak kullanabilen; tutarlı, kararlı, toplumla barışık bir şekilde milli ve manevi değerlerine hizmet etmeyi kendine amaç edinmiş bireyler olarak yetiştirmek için varız.


VİZYONUMUZ

Milli ve manevi değerlere bağlı, toplumsal değerleri benimseyen, çağdaş, laik, Atatürk' çü, kendisi ve toplumu ile barışık, bilimsel düşünmeye önem vererek yorumlayabilen, iletişime açık, fiziki ve ruh sağlığı gelişimi iyi olan, pozitif bilimi ve sosyal bilimleri birlikte sentezleyen, iyi bir öğrenci, her şeyden önce iyi bir insan ve iyi bir toplum oluşturmaktır.


Fatih İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bulunduğu İlçe: Sarıcakaya
Okulun Telefonu: 2226612020
Okulun Faksı:
Okulun Adresi: Hürriyet Cd.No.207
Okulun Web Adresi: saricakayafatih.meb.k12.tr
Okulun E-Posta Adresi:
Okulun Müdürü: İSMAİL DÖNMEZ
Okulun Öğretmen Sayısı: 15
Okulun Öğrenci Sayısı: 230
Okulun Derslik Sayısı: 9
Okulun Ulaşım Bilgileri: Eskişehir Otogarından belirtilen saatlerde ilçemize ulaşım sağlanmaktadır 07:00-09:00-13:00-15:00-17:30
Metropol İçi / Dışı : Dışı
Ulaşım Durumu : Karayolu
Lojman Durumu: Yok
Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Yok


Fatih İlköğretim Okulu Resimleri :


Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr
 

Son düzenleyen: Moderatör: