Fatih Uysal'ın hedefleri büyük!

Siraç

Yönetici
Admin
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Fatih Uysal'ın hedefleri büyük!

Türkiye Judo ve Kuraş Federasyonu Başkanı Fatih Uysal, ''Judoyu ilk önce Türkiye'de sağlamlaştırıp, daha sonra dünyada güçlü hale getirmek istiyoruz'' dedi.

08 Ocak 2009İzmir'de düzenlenecek Büyükler Ferdi ve Takımlar Türkiye Judo Şampiyonası için yapılan basın toplantısında Uysal, yarın başlayacak şampiyona için çok güzel bir salon hazırlandığını, müsabakaların da bu salona yakışır şekilde geçeceğine inandığını söyledi.

Müsabakaların gerek ferdi, gerekse takımlar düzeyinde çok önemli olduğunu kaydeden Uysal, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Ferdi müsabakalar sonucunda olimpiyatlarda yarışacak sporcularımızı belirleyeceğiz. Bu sporcularımız 4 yıl boyunca olimpiyatlar için hazırlanacak. İnşallah başlangıç iyi olur. Olimpiyatlara en fazla sayıda katılımı sağlamak istiyoruz. Kulüpler bazında ilk 10'a giren takımlarımız Judo 1. Ligi'ni oluşturacak.''

Judo 1. Ligi'nin kulüpleri güçlendireceğini, transfer olma imkanıyla sporcuları da maddi açıdan destekleyeceğini söyleyen Uysal, federasyon olarak lige çok önem verdiklerini kaydetti.

İzmir'i judonun gelişimini daha da hızlandırmak için pilot il seçerek, çalışmaları artırmak istediklerini kaydeden Uysal, şöyle konuştu:
''Judoyu ilk önce Türkiye'de sağlamlaştırıp, daha sonra dünyada güçlü hale getirmek istiyoruz. Temelleri sağlam atmadıktan sonra bir branşta ne kadar yükselirseniz yükselin, çöküyorsunuz. Amacımız bütün illerle irtibat kurup, onları olumlu şekilde rahatsız etmek. Her kategoride takım oluşturmak istiyoruz. İzmir'in daha önce uluslararası Cihat Şener turnuvası yapılıyordu, bu İstanbul'a kaydırılmıştı. Teknik çalışmaları tamamladıktan sonra turnuvanın tekrar İzmir'de düzenlenmesini sağlamaya çalışacağız.''

Uysal, İstanbul'da düzenlenecek 23 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası için İzmir'deki organizasyonun kendilerine örnek olduğunu sözlerine ekledi.

-''HER ORGANİZASYONA TALİBİZ''-
Gençlik ve Spor İzmir İl Müdürü Sabri Sadıklar ise İzmir'de her türlü spor organizasyonunun en iyi şekilde düzenleneceğini belirterek, şunları kaydetti:
''Türk sporunu desteklemek amacıyla her türlü organizasyona ev sahipliği yapacak gücümüz var. Her organizasyona talibiz. Önümüzdeki dönemde İzmir'de dünya federasyonlarının eğitim faaliyetlerinin yürütüleceği merkezler açılacak. Bunlardan ilki Uluslararası Atletizm Federasyonu'nun olacak. Bu merkezleri diğer branşlarda da açacağız.''

Yarınki ferdi müsabakalarla başlayacak Büyükler Ferdi ve Takımlar Türkiye Judo Şampiyonası'nın ilk iki gününde ferdi sporcular, son günde ise takımlar mücadele edecek. Şampiyonaya 750-800 sporcunun yanı sıra 28 erkek ve 13 bayan takımının katılması bekleniyor.