Ferhan Türk'ün yerine Şerife Alp görev yapacak

Siraç

Yönetici
Admin
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Kızıltepe Belediye Başkanı Ferhan Türk’ün ceza evine konulması üzerine boşalan belediye başkanlığı görevini Şerife Alp yürütecek. KCK Operasyonları kapsamında Kızıltepe’de göz altına alınarak Diyarbakır’a götürülen ve ardından da sorgulandıktan sonra tutuklanmasına karar verilen Kızıltepe Belediye Başkanı Ferhan Türk’ün yerine yardımcısı Şerife Alp görev yapacak.
Edinilen bilgiye göre; KCK Operasyonları kapsamında gözaltına alındıktan sonra tutuklanmasına karar verilen 8 belediye başkanından biri olan Ferhan Türk’ten boşalan belediye başkanlığı makamına bayan belediye başkan yardımcısı Şerife Alp’in görev yapması kararı alındı. İddialara göre görek encümen üyeleri gerekse de parti yönetiminin oluruyla belediye başkanlığı görevini Şerife Alp’in sürdürmesi yönündeki güçlü eğilimin önümüzdeki günlerde resmi bir açıklama ile kamuoyuyla paylaşılacağı belirtildi.
Böylece; Batman’da faili mechul bir cinayette öldürülen Mardin eski Milletvekili Mehmet Sincar’ın eşi Cihan Sincar’ın iki dönem Kızıltepe Belediye Başkanlığı görevini yürütmesinin ardından bir bayan başkanın Kızıltepe Belediyesi’nin makam koltuğuna yeniden oturması bekleniyor. / Kadir ÜRÜNDÜ - Nusaybinim.com Kızıltepe