Ferhatpaşa Anaokulu İstanbul

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Ferhatpaşa Anaokulu Hakkında - Ferhatpaşa Anaokulu Tanıtım - Ferhatpaşa Anaokulu Resimleri - Ferhatpaşa Anaokulu İletişim Bilgileri


Ferhatpaşa Anaokulu İstanbul Çatalca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Ferhatpaşa Anaokulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Ferhatpaşa Anaokulu resimleri (fotoğrafları), öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Ferhatpaşa Anaokulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel etkinlikler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Bulunduğu Yer: İSTANBUL / ÇATALCA

Adı: FERHATPAŞA ANAOKULU

Adresi: ATATÜRK CAD. KIZ MESLEK LİSESİ YANI

Telefon Numarası: 2127871274

Faks Numarası: 2127871274

E-mail Adresi: ferhatpasaanaokulu@hotmail.com

Web Adresi:
Ferhatpaşa Anaokulu

Okulumuz 2000 yılından itibaren eğitim-öğretime açılmıştır. 2 tane 6 yaş öğleci sınıfı, 1 tane 6 yaş sabahçı

sınıfı, 1 tane 6 yaş tam gün sınıfı, 1 tane 5 yaş tam gün sınıfı bulunmaktadır. 2009–2010 eğitim-öğretim

yılında 120 öğrenci ve 5 okul öncesi öğretmeniyle eğitimine devam etmektedir. Çatalca ilçemizde tek bağımsız

anaokuludur. Okulumuza her yıl talep giderek artmaktadır. Okul idaresi ve öğretmenleri olarak eğitim-

öğretimin kalitesini artırmak için imkânlar çerçevesinde gayret gösterilmektedir.


MİSYONUMUZ

Çocuklarımızın gereksinimlerine göre en iyi şekilde düzenlenmiş eğitim programlarını her zaman güncel tutmak. Bu güncel eğitim programlarını sağlık koşullarına uygun, kaliteli bir eğitsel ortamda aileler ile birlikte çalışarak uygulamak, böylece kendisine verilen olanakları en verimli şekilde kullanarak problemleri çözebilen, diğer bireylere ve onların haklarına saygılı, çevreci, çağdaş ve pozitif bireylerin temelini atmak biz okulöncesi kurumlarının en temel görevidir.

AMACIMIZ

Atatürkçü, çağdaş, yenilikçi, çalışkan, Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı Türkiye’nin ilerlemesine ve gelişmesine yön verme bilincine sahip, araştırmacı, sorgulayıcı, yaratıcılığı gelişmiş, ilgi alanları ortaya çıkarılarak desteklenmiş, üzerinde yaşadığımız dünyaya, çevresine ve doğaya duyarlı, kendisiyle barışık ve empati kurabilen kendini ifade edebilen, ülkemizin gelişimine katkıda bulunabilecek ve yön verebilecek sağlam kişilikli bireyler yetiştirmektir.

Türk Milli Eğitiminin Genel Amaçlarına uygun olarak okulumuzun amaçları;
1-Çocuklarımızı Atatürk İlke ve İnkılâpları doğrultusunda insan haklarına, demokrasiye kendi kültürü ve farklı kültürlere duyarlı, saygılı bireyler olarak yetiştirmek.
2-Çocuklarımıza beden, zihin, duygu, sosyal ve dil gelişimlerini sağlayacak demokratik eğitim ortamları hazırlamak.
3-Çocuklarımızın ilgi-istek ve yeteneklerini geliştirerek yeterli bilgi beceri ve davranışlarla donanımlı olarak ilköğretime hazırlamak.
4-Kişisel farklılıkları olan, farklı çevrelerden gelen, elverişsiz çevre koşulları nedeniyle eğitimden yoksun kalan çocuklar için eşit eğitim imkânları sunarak, yaratıcılığını geliştiren, öğrenmeyi bilen ve grup içine katılma, sağlıklı iletişim kurma günlük yaşantı içinde gerekli kuralları yerine getirme gibi temel alışkanlıkları kazandırarak hayata hazırlamaktır.
5- Türkçeyi doğru ve güzel konuşmalarını sağlayacak eğitim ortamları hazırlamak.

EĞİTİM MODELİMİZ

Anaokulumuzda “Etkin Öğrenme Modeli” ni uyguluyoruz. Etkin öğrenme yaparak-yaşayarak öğrenmedir. Etkin öğrenme çocukların seyredip dinlemekle yetinmeyip bu sürece etkin olarak katılarak, değiştirerek, hareket ederek ve bir şeyler yaparak katıldığı anlamına gelmektedir. Günlük programımız, çocuklarımıza öğrenmenin sorumluluğunu taşımayı, düşünmeyi, görmeyi, analiz etmeyi, problem çözmeyi, yapıcı-üretici olmayı, iletişim kurmayı, paylaşmayı, sırasını beklemeyi, işbirliği yapmayı ve tüm insanlara katkıda bulunmayı öğreteceği fırsatlar oluşturmaktadır.
“Etkin öğrenme modelinde öğrenci merkezdedir ve aktif olarak programlara katılır, deneyerek, yaparak ve yaşayarak öğrenir”

Ferhatpaşa Anaokulu Resimleri
Kaynak : webrehberi.biz - anaokulum.org - okulweb.meb.gov.tr