Ferrari dayanıklılık sorununu görüştü

#1
Sponsorlu Bağlantılar
Scuderia Ferrari Marlboro takımı, Kimi Raikkonen'in motor iflası nedeniyle yarış dışı kaldığı Avrupa GP sonrasında, Ferrari Başkanı Luca di Montezemolo'nun da katıldığı bir bir toplantı düzenleyerek, son yarışlarda yaşanan dayanıklılık problemini masaya yatırdı.

Montezemolo, takımın üst düzey yöneticilerinin hazır bulunduğu toplantıda, Felipe Massa'nın galibiyetinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Bu arada Fin sürücünün motoru üzerinde yapılan yoğun incelemelerin ardından ortaya çıkan ilk sonuç, motorun stop etmesine krank kolundaki kırılmanın yol açtığı oldu.

Bununla birlikte mühendislerin motor üzerindeki daha detaylı incelemelerinin devam ettiği ve verilerin teker teker gözden geçirilerek neyin yanlış gittiğinin araştırıldığı belirtildi. Ancak ilk inceleme sonucuna göre, sorun Felipe Massa'nın Macaristan Grand Prix'de bitime üç tur kala yaşadığı probleme benziyor.

Öte yandan mühendislerin yarış öncesinde, Massa'nın motorunda kullanılan parçayla aynı serinin ürünü olan parçanın potansiyel bir risk taşıdığını bildiği ifade ediliyor.

Ancak Kimi'nin Macaristan'da yarıştığı motoru değiştirmenin imkansız olması nedeniyle mühendislerin bir müdahalede bulunamadığı kaydediliyor.