Fevzipaşa İlköğretim Okulu Karşıyaka İzmir

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Fevzipaşa İlköğretim Okulu Karşıyaka İzmir

Fevzipaşa İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Okulun Tarihçesi:Fevzipaşa İlköğretim Okulu Karşıyaka'nın en eski okuludur. Binası 18.09.1930 yılında inşa edilmiş olup 31.10.1933 yılında eğitim öğretime başlamıştır.1933 yılında, Cumhuriyetimizin 10. yıldönümünde yalnız İzmir'de 150 adet ilkokul arasında yer almaktadır.
Okulun eğitim öğretime açılışına birkaç gün kala, okulun açılması şerefine okulun her yani yüzlerce bayrak ve defne dallarıyla süslenmiştir.Açılışa Mareşal Fevzi Çakmak Paşa bizzat kendisi katılmış ve konuşma yapmıştır.Fevzi Paşa'nın yaptığı konuşma :
Ben ,kendim çalışarak meydana getirmiş bir varlık gösteremediğimi eğer yapılmış bir eser varsa oda halktan aldığım kudret ve ilhamla meydana geldiğini belirtmek isterim.Ben bir paşa değilim,cumhuriyet hükümetinin ve bilhassa Mustafa Kemal Paşa'nın bir onbaşısı olduğunu ve bununla iftihar ettiğimi söylemek isterim.

Paşanın bu konuşması halkı ağlatmış, sürekli olarak "Yaşa! , Varol Paşa! " sâdâları ile alkışlanmıştır.

Fiziksel Özellikleri: Fevzipaşa İlköğretim Okulu ,üç farklı binada hizmet vermektedir.İlk girişte karşınıza çıkan bina,Karşıyaka'nın en eski mektep binası olarak gururlu ihtişamıyla durur.1930 yılında inşa edilmiş olup 1931yılından itibaren aralıksız eğitim öğretime katkı sağlamış ve sağlamay devam edecektir.Arka tarafta 1991 yılında inşa edilmiş ek binamız bulunmaktadır.Okulumuzda toplam 16 derslik bulunmaktadır.Okulun bahçesine üçüncü binamızı da daha önce okulumuza emek vermiş Rahmetle ve saygıyla andığımız Ayşe Çiğdem ÇOLAKOĞLU öğretmenimizin anısına eşi yaptırmıştır.

Okulumuzun ön cephesi Zübeyde Hanım caddesine bakar.Çevrenin gelişmesi ,tek katlı evlerin yerini apartmanların almasıyla Belediye İmar Planına göre arka cephesi ,Dr.Bahriye Üçok Bulvarına açılmış,bu yol Soğukkuyu Meydanına bağlanmıştır.

Fevzipaşa İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bulunduğu İlçe: Karşıyaka
Okulun Telefonu: (232) 3650854
Okulun Faksı: (232) 3655750
Okulun Adresi: Zübeyde Hanım Caddesi No:105/A
Okulun Web Adresi: http://okulweb.meb.gov.tr/35/12/255142/
Okulun E-Posta Adresi: 255142@mail.meb.k12.tr
Okulun Müdürü: M.SÜLEYMAN AKSOY
Okulun Ulaşım Bilgileri:
Metropol İçi / Dışı : İçi
Ulaşım Durumu : Karayolu
Lojman Durumu: Yok
Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok


Fevzipaşa İlköğretim Okulu Resimleri :

Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız
 

Son düzenleyen: Moderatör: