Firefox 4.0 Beta. 7 İndir

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Firefox İndirin - Firefox,4 Beta, 7 Download - Firefox Eklentileri İndir - Firefox Beta Eklentisi Download - Firefox -4 İndirin


Mozilla, ilk olarak 17 Eylül'de hazır olacağını duyurduğu, ancak sayısız erteleme sonrası bir türlü gün ışığına çıkamayan Firefox 4 Beta 7'yi nihayet indirilmeye sundu. Beta 7'nin en önemli özelliği, final sürümde yer alacak tüm yenilikleri içeriyor olması. Bundan sonra gelecek olan test sürümlerinde, sadece iyileştirmelere yer verilecek.Firefox 4 Beta 7'de, en son Firefox JavaScript motoru yer alıyor. Yeni JaegerMonkey eklentisine sahip olan motor, tarayıcıyı tüm rakiplerinden daha hızlı yapıyor. En azından Mozilla'nın açıklaması bu yönde. Yayınlanan test sonuçlarını, haberimizin ikinci sayfasında bulabilirsiniz.

Beta 7'de, daha önce büyük heyecan yaratan donanım hızlandırma özelliği de, olgunlaşmış bir biçimde karşımıza çıkıyor. Windows XP de dahil olmak üzere tüm Windows sürümlerinde ve Apple'ın Mac OS işletim sisteminde desteklenen bu özellik, Windows ve Mac OS için farklı biçimlerde çalışıyor. Windows altında Direct X tarafından desteklenen donanım hızlandırma, Mac OS altında OpenGL desteği ile geliyor.

Firefox 4.0 böyle olacak!
Firefox 4.0: Final versiyondan ipuçları
Firefox'un şefi Mike Beltzner, geleceğin Firefox'u konulu sunumunda birçok yeni detaydan söz etti. Fakat final sürüme kadar tüm bu bilgilerin değişebileceğinin de altını çizdi.
Öncelikle arayüz daha da basitleştirilmiş. Yapılan buton değişiklikleriyle de tarayıcıyı kullanmak daha kolay olacak. Sekmeler ise adres satırına taşınmış fakat arama çubuğu alt kısma alınmış. Menü çubuğu ise tamamen kaldırılmış.


Download : Firefox 4 Beta 7