Fotoğrafta sadece bir rengi değiştirme resimli anlatım photoshop

Sponsorlu Bağlantılar
Fotoğrafta sadece bir rengi değiştirme resimli anlatım photoshop

enk değiştirme/boyama
Mesala bir hayvanın rengi ya da bir insanın üstündeki kıyafetin rengini ya da herhangi başka bir şeyi daha sonra değiştirmek istediniz diyelim:

- PS ta fotoğrafı açın

- Ctrl+J tuş kombinasyonu ile hemen bir kopyasını çıkalım böylece boyamak istediğimiz bir üst layerda çalışalım orijinal alt layerdaki ise aynen kalsın.Tıpkı öteki çalışmalarımızda olduğu gibi.

- Swatches dan color u yani nereyi boyamak istiyorsak orada kullanıcağımız boyanın rengini seçelim (Eğer swatches paleti açık değil ise : Yukarıdaki menüden window menüsüne klikleyip aşağıdan yukar¥a 4 üncü seçenek olan swatches i seçelim sağda görüceksiniz.Buradan boyamak istediğiniz rengi seçin.

-Şimdi yukarıdan aşağıya sol daki sütunda 4 üncü olan Healing Brus hın altındaki "Color replacement tool'u seçelim. (Color replace brush diye adı geçer normalde)

-Boyamak istediğimiz alana gidip dikkatlice boyuyalım gerekir ise yukarıdaki menüsünden fırça boyutu/tipini ayarlıyalım.

- Daha naturel görünmesi için üstte çalışmış olduğumuz/boyama yaptığımız layer ın opacitysini biraz düşürelim (sizin keyfinize göre dir bu oran %1 de olur %99 da ben genelde %1-10 arasını duruma göre en sık kullandığım parametrelerdir diyebilirim)

Bundan sonra istediğiniz sharpen, crop vb vb istediklerinizi uygulayıp çalışmanızı save edebilirsiniz.