Fransız country stilinin ipuçları

#1
Sponsorlu Bağlantılar
Fransız country stilinin ipuçları


Mobilyalar: Meşe, kayın ağacı, ceviz veya meyve ağaçlarının kerestelerinden yapılır. Patina boyalı gardroplarda ketenlerinizi muhafaza edebilir, tel mutfak dolaplarında tabaklarınızı yerleştirebilirsiniz. Eskitilmiş patina boyalı ahşap mobilya ve aksesuarlar, bodur tahta masalar, çiçekler, parlak desenli kanepe, perde ve yastıklarla bir düzenleme yapabilirsiniz.
Renkler ve kumaşlar:Beyaz renkte ketenler,pamuklu kumaşlar,krem tonları,sarı,mavi,kiremit tonları kullanabilirsiniz. Değişik kalınlıklarda çizgili kumaşları,çiçek ve pötikare desenli kumaşlarla kombinleyerek kullanabilirsiniz.
Kumaş desenleri;18 yy. saray sahnelerini resmeden figürler, kırsal yaşamın günlük işleri, horozlar, lavanta tarlaları, balıkçı yaşamı.
Mimarı açıdan:pencere kepenkleri, daralan pencere eşikleri, çizgili kumaştan tenteler, el boyaması dekorasyon malzemeleri, işlenmemiş malzemelerden zemin ve duvar malzemeleri, taş ve tuğladan evler, düzgün olmayan duvar sıvaları, donuk renkte duvar boyaları Fransız country tarzını yaratmak için ipuçlarından birkaçı..